Септември надви Славия в Елитната U17 (снимки)

Ваня Николова 05/05/2019 20:00

Септември спечели с 2:1 гостуването си на Славия в среща от 26-и кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Мачът се игра на тревното игрище на стадион "Славия".

Футболистите на Иван Гешев бяха по-активни през първата част. Изпълниха доста статични положения – корнери и фаулове, но не се възползваха от това.

В средата на полувремето добра комбинация между Васил Бакалов и Делян Ганев завърши с удар на последния, но вратарят на Славия Никола Виденов улови.

Малко преди това пък при опит за центриране на Мартин Атанасов топката тупна върху напречната греда на вратата на Септември. След около половин час игра Атанасов отне в половината на съперника и подаде към Кирил Сашов, който стреля в аут.

В 32-ата минута бе отсъдена дузпа за Септември за нарушение срещу Кристиан Тасков. Според играчите на Славия фаулът е бил извън наказателното поле, но главният рефер Павел Цеков бе категоричен в решението си.

Александър Виденов бе точен от бялата точка.

След почивката двата тима си размениха по едно попадение.

В 60-ата минуто гостите удвоиха аванса си. Мартин Филипов след самостоятелен пробив прати топката във вратата на домакините.

В 75-ата минута Хари Денков намали за Славия. Футболистите на Ивайло Василев играха по-добре през второто полувреме и имаха възможности да изравнят. Анжело Кючуков излезе сам срещу вратаря на Септември, но не успя да го преодолее. Кирил Сашов също пропусна на три пъти за "белите".

След края на мача капитанът на Славия Мартин Атанасов получи директен червен картон, най-вероятно заради реплика.

Фотогалерия, ВИЖТЕ ТУК

---

Славия – Септември 1:2 (0:1)

0:1 Александър Видеонов (32-дузпа), 0:2 Мартин Филипов (60), 1:2 Хари Денков (75)

Славия: Никола Виденов, Любомир Митков, Рафаил Пърликов, Мартин Спасов, Георги Владимиров, Мартин Атанасов-капитан, Илян Василев, Хари Денков, Кирил Сашов, Анжело Кючуков, Александър Дилов;

Резерви: Георги Илиев, Георги Цветков, Кристиян Стоянов, Йордан Рангелов, Викторио Георгиев

Треньор: Ивайло Василев;

Септември: Константин Костадинов, Георги Доканин, Калоян Костов, Николай Стойчев, Мирослав Делков, Васил Бакалов, Александър Виденов, Панайот Пасков, Мартин Филипов, Делян Ганев-капитан, Кристиан Тасков;

Резерви: Едуард Бютюджи , Валери Попов, Петър Иванов, Ивайло Кръстев, Преслав Папарков

Треньор: Иван Гешев;

Съдии: Павел Цеков, Мартин Русев и Радостин Бодуров;

Делегат на БФС: Христо Георгиев