Лудогорец (2003) взе Купата при юношите младша (видео)

Ваня Николова 15/05/2019 17:35

Лудогорец е носител на Купата на БФС при юношите младша възраст, родени през 2003.

На стадион "Ивайло" във Велико Търново тимът, воден от Иво Градев, победи Септември с 1:0 във финалния мач. Единственият гол падна през второто полувреме.

Първото полувреме не предложи много ситуации, двата тима бяха по-предпазливи в действията си.

Първото по-опасно положение бе в 20-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Септември Димитър Господинов с глава не успя да преодолее стража на столичани Георги Милев. Малко след това Господинов прати топката в аут след удар извън наказателното поле.

Малко след началото на второто полувреме след двойно подаване между Илиян Токев и Симеон Александров от Септември, последният излезе на стрелкова позиция, но би в аут.

В 50-ата минута Мартин Филипов пропусна добра възможност за столични след ъглов удар. Последва нов корнер, разбъркване, след което Калоян Костов стреля в аут.

Малко по-късно Симеон Александров, който бе много активен в тези минути, проби отдясно и центрира, а Евгений Илиев на два пъти не успя да прати топката във вратата на Лудогорец, като и при двата удара вратарят и защитата на разградчани избиваха.

В 62-ата минута Лудогорец поведе. Стефан Статев изведе "зелените" напред в резултата, след като се възползва от неразбирателство между защитата и вратаря на Септември.

Десетина минути преди края Септември имаше възможност да изравни, след като играч на столичани удари греда.

Вижте пълен запис на мача и награждаването.

Неделчо Михайлов, секретар на Направление Спортно-техническо към БФС и Игор Бакьов, секретар на ЗС Велико Търново връчиха медалите на двата тима и Купата на победителите.