Левски използва шанса си и заедно с Черно море е на полуфинал

Мария Мицова 16/05/2019 17:10

Левски си извоюва място на полуфиналите на държавното първенство за юноши U19, след успех над Тунджа Ямбол със 72:63, а Черно море Тича довърши работата им с най-трудната си победа дотук в шампионата - 70:57 срещу Шампион 2006.

Левски зависеше и от тази победа на варненци, но първо трябваше да свърши своята работа и го стори за по-малко от четвърт час в двубоя с Тунджа. Ямболии водиха почти до края на третата четвърт, когато "сините" направиха страхотен обрат. Те се справиха с опазването на страхотния реализатор на съперника Александър Матушев, което се оказа най-важното в края.

За цяла трета част Ямбол отбеляза само осем точки. Матушев върна своите с две тройки, след като Тунджа се оказа догонващ, но след това отново Левски се справи отлично в защита. Целият тим на "сините" даде и своя принос в атака, за да завърши финалните 5 минути с 15-2.

Виктор Германов завърши с 19 точки и 8 борби, 14 точки добави Иван Павлов, 11 Николай Николов, а 10 - Андрей Дулгеру.

Матушев завърши с 34 точки и 18 борби, 13 добави Златомир Дончев, а 10 - Илия Стефанов, а останалите играчи на тима записаха общо шест точки. И двата изиграха мача с по 8 души.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ЛЕВСКИ - ТУНДЖА ЯМБОЛ

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 - ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА

Черно море се измъчи много със Шампион, но взе своето след 70:57 след по-силно второ полувреме.

Шампион излезе много мотивирано, защото победа щеше да ги прати на полуфинал, но не издържа срещу фаворита на първенството.

Черно море използва предимството си в борбата и се възползва по-добре от 24-е грешки на съперника, макар сами варненци да направиха цели 26.

След равностойно първо полувреме, още на старта на второто Черно море взе лека преднина и я държеше, като успя да я вдигне чак в края.

Четирима играчи на победителите завършиха с двуцифрен актив, като Мартин Стефанов се отчете със 17 точки и 14 борби.

За Шампион Стоян Кайнаров вкара 17 с нов добър мач на шампионата.

На полуфинал Черно море ще срещне втория от група Б, а Левски - първия в нея.