ЦСКА и БУБА са полуфиналисти, Рилски размина лидерите

Мария Мицова 16/05/2019 21:35

ЦСКА си подпечата мястото на полуфинал на държавното първенство за юноши U19, след като се наложи в емоционално столично дерби срещу БУБА с 81:74.

В другия мач от групата Рилски спортист победи Шумен с 83:73 също в много интересен сблъсък, като по този начин оформи и полуфиналите.

Благодарение на този успех на Рилецо, стана тройна въртележка в група Б, след която БУБА зае първа позиция, ЦСКА остана втори. Самоковци останаха трети, а Шумен - четвърти.

Така лидерите от редовния сезон на Изток и Запад се разминаха и на полуфиналите се срещат Черно море Тича - ЦСКА и БУБА - Левски. За 5/8 място първите срещи са Шампион - Шумен и Рилски - Тунджа Ямбол.

ЦСКА и БУБА напълниха голяма степен от зала "Триадица" за сблъсъка, а след абсолютен паритет през първото полувреме, всичко се реши през второто. В своя агресивен и нахъсан стил, "червените" се справяха и в двете фази на играта. В третия период те се наложиха с 26:14, след ранна серия от 11-0. БУБА опита финален щурм в края, но направи твърде много пропуски и грешки.

Нов много силен мач изиграха Емилиян Грудов и Виктор Маргаритов, като тройките на Маргаритов вдигаха и съотборниците му и публиката. Този път страхотно се включи и Димитър Генов с 24 точки. Николай Михайлов завърши с чудовищни показатели за БУБА - 27 точки и 23 борби (14 в нападение), но взе страшно много атаки в мача и бе 7/23 от игра. Останалите лидери на БУБА нямаха ден, а в ключов момент за пет лични нарушения терена напусна Лъчезар Везирски.

Вторият мач за деня от групата и последен в тази фаза се реши в последната четвърт в полза на Рилски спортист - 83:75. Шумен отново хвърли много сили, въпреки че още в началото на третата част остана без един от основните си играчи Никола Николов, след техническо и неспортсменски, успя да навакса изоставане и да обърне Рилецо в края на тази трета четвърт.

Рилски обаче не загуби самообладание и с отлична четвърта четвърт и 20:9 в нея взе