Рилски спортист се пребори за седмото място при юношите U19

Мария Маринова 18/05/2019 11:00

Рилски спортист завърши на седмо място във финалния турнир на Държавното първенство за юноши U19, който завършва днес в столичната зала „Триадица“. В изключително оспорван мач тимът надделя над Шумен със 74:73, като победителят не бе ясен до последно.

Двубоят започна много  равностойно, като нито един от двата тима не успя да се откъсне напред със сериозна разлика и след първата част резултатът бе 18:17 в полза на Шумен. Ситуацията не се промени и почти през цялата втора четвърт, като често имаше смяна на водачеството. В края на полувремето обаче баскетболистите на Янко Янков и Звонко Папак отбелязаха осем поредни точки и на почивката вече водеха с 40:32.

Тройка на Теодор Димитров след паузата направи авансът им двуцифрен за първи път в срещата. След това обаче Рилски спортист взе инициативата и след силни финални минути на частта, преди решителния период вече водеше с 60:52. Шумен стартира много силно последната част и шест минути преди сирената стигна до нов обрат при 65:64. Драмата продължи до последно, а 14.3 секунди преди края тимът от Самоков отново поведе със 74:73 след точен изстрел на Боян Боянов под коша. В оставащото време Шумен не успя да се организира добре в нападение и резултатът се запази.

Васил Попов бе най-резултатен за успеха с 16 точки, 13 добави Боян Илиев.

За Шумен 33 точки отбеляза Теодор Димитров. С 16 точки и 10 асистенции е Виктор Серафимов.