Петото място е за Тунджа Ямбол

Мария Мицова 18/05/2019 13:00

Тунджа Ямбол извоюва петото място във финалния турнир за юноши U19, след като се наложи с 92:83 над Шампион 2006.

Двата състава изиграха много интересен мач, като леката преднина, която ямболии взеха до почивката се оказа факторът за успеха.

Шампион гони до последно съперника, като 5 минути преди края изравни резултата, но след това две важни тройки на Златомир Дончев отново установиха аванса на Тунджа и решиха нещата в тяхна полза.

Александър Матушев записа 33 точки и 12 борби, като и той и Илия Стефанов играха пълни 40 минути. Гардът се отчете с 10 точки и 16 асистенции, а Дончев регистрира 24 точки и 11 борби.

20 за Шампион вкара Стоян Кайнаров, за да завърши много силно за него първенство, Хасан Чауш приключи с 15 точки и 10 борби, 14 точки и 11 борби записа Николай Петков.