Девойките на ДФК Видин спечелиха домашния турнир след драма с дузпи (снимки)

Viasport 06/06/2019 13:25

Девойките на ДФК Видин спечелиха по драматичен начин футболния турнир за Купата на "Кока-Кола", който се проведе на стадион "Георги Бенковски" във Видин.

Надпреварата е част от националната програма "Децата и футболът" и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти, БФС и Община Видин.

Във финала ДФК Видин победи Монтана с 5:4 след дузпи, след като в редовното време мачът приключи 2:2.

Третото място в турнира заеха девойките на ФК Дреновец, които надиграха в малкия финал ФК Дуло (Видин) с 3:1.

На пета позиция приключи ФК Тимок (Брегово) след успех с 4:2 над Балкан (Белоградчик).

Състезанието се проведе под патронажа на кмета на община Видин инж. Огнян Ценков, който лично награди победителите, а освен това получи и награда за най-голям принос към турнира.

В награждаването на девойките се включиха още генералният секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев и председателят на БФС – Видин Иво Марков.

Всички отбори получиха футболна екипировка, топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор.