Пловдив ученически шампион по волейбол, спечели квота за световно

Viasport 24/06/2019 15:00

Отборът на СУ „Цар Симеон Велики“ - Пловдив спечели шампионската титла от държавното ученическо първенство по волейбол за юноши 8-10 клас.

С този успех представителите на СУ „Цар Симеон Велики“, които са водени от Атанас Митрев спечелиха и квота за участие в ученическото световно първенство по волейбол, което ще се състои в Бразилия  през 2020 година.

Финалната фаза на ученическите игри от надпреварата се проведе в Суворово, с участието на десет отбора от България.

С спора на турнира пловдивчани надиграха драматично отбора на СУ "Петко Рачев Славейков" от Кърджали с 3:2 гейма. Така пловдивчани завършиха със златото, а кърджалийци останаха със сребърните медали.

В спора за третото място тимът на Омуртаг се наложи над Ихтиман с 3:1 гейма. Така волейболистите на Омуртаг приключиха с бронзовите отличия, а ихтиманци оформиха финалната четворка.

Организаторите връчиха само една индивидуална награда, като най-полезен състезател MVP бе избран Манол Янев от Кърджали.