Волейболистките на Казанлък с отличен старт на държавните финали U15

Ани Колева 26/06/2019 21:05

Две чисти победи отбелязаха младите волейболистките на Казанлък за прекадетки (състезателки, родени 2004/2005 година) на старта на държавните финали в тази възраст, които се провеждат в зала „Багира“ и зала „Севтополис“ в гада на Розите.

Първо представителките на домакините победиха ЦСКА с 2:0 гейма, а след това се наложиха и над Пирин също с 2:0 гейма в двете си срещи от предварителна група А на турнира. Така те оглавиха временното класиране след първия ден на финалите.

С това представителките на Казанлък поднесоха най-хубавия подарък на президента на клуба Васил Аргиров, който днес празнува рожден ден. Клубният шеф отбелязва 61 години, като бе много доволен от отличния старт на волейболистките.

Успешно начало в тази група отбелязаха и състезателките на Славия, които също записаха две победи. В първия си мач „белите“ надиграха Бдин Вида (Видин) с 2:0, а след това се наложиха и над ЦСКА, но този път мачът бе далеч по-труден, като славистките взеха крайната победа след тайбек.

Славия стартира с две победи в първия ден на държавните финали

Резултати и класиране в група А вижте тук.

В група Б има доста равностойност, като още от първия ден се получиха оспорвани мачове. Два отбора обаче тръгнаха с по две победи. Тимът на Марица първо се наложи над Арда (Кърджали) с 2:0 , но след това изпита затруднения срещу Тони Спорт (Берковица), като надигра съперника след тайбрек 2:1 гейма. Съставът на ЦПВК (София) също изпита на гърба си напористата игра на младите представителки на Берковица, като се наложи след тайбрек с 2:1 гейма. След това столичанки победиха Велбъжд (Кюстендил) с 2:0 гейма.

Марица започна с чиста победа над Арда с 2:0 гейма

Резултати и касиране в група Б вижте тук.

Държавните финали продължават на 27 юни със срещи от  втори ден от груповата фаза.