Треньорът на Ботев: Целта е след година отборът да е съставен изцяло от юноши

Viasport 15/07/2019 11:35

Сезонът в Първа лига започна. В някои от срещите на терена се появиха момчета в юношеска възраст.

Кристиан Добрев и Станислав Шопов играха за Ботев (Пловдив) при равенството 0:0 с Арда в Кърджали от първи кръг на Първа лига. Двамата бяха резерви и се появиха на терена след почивката.

Добрев смени в 72-ата минута Радослав Терзиев, а Шопов влезе в 90-ата на мястото на Антон Карачанаков.

В групата на Ботев бе още един юноша на клуба - нападателят Иво Казаков.

"Tрябва да направим младите ни играчи по-силни, те трябва да са готови да бъдат бъдещето на клуба. След година, година и половина ще имаме нов стадион и дотогава трябва да изградим нашите млади футболисти. Целта е тогава отборът да е съставен изцяло от юноши на тима и те да играят на този стадион", заяви старши треньорът на Ботев Желко Петрович след мача в ефира на Диема спорт.

В друг двубой от елита - Славия - Витоша 3:2, участие взеха също състезатели в юношеска възраст. За "белите" в игра влезе 17-годишният Димитър Стоянов, който в 82-ата минута смени Христо Попадийн. В групата на Славия бяха още Мартин Атанасов и Филип Кръстев.

За Витоша игра 18-годишният Христо Иванов, който замени в 43-ата минута Емил Гъргоров.

Победният гол за "белите" бе дело на завърналия се от Италия Калоян Кръстев в 88-ата минута.

В последния неделен мач в Първа лига Черно море надви Локомотив (Пловдив) с 3:1. За варненци титуляри бяха Мартин Минчев и Виктор Попов. Нападателят на Локомотив Октай Юсеин бе в групата за мача, но не се появи в игра.

Снимка: LAP.bg