Валерия Ватева четвърта на лента на световното

Художествена гимнастика
    Viasport 21/07/2019 16:46

Валерия Ватева (на снимката) завърши на четвърто място във финала на лента в индивидуалната надпревара на първото световно първенство за девойки по художествена гимнастика в руската столица Москва.

Ватева допусна няколко неточности и получи 16,250 точки. Тя беше оценена със 7,250 за изпълнение и 9.000 за трудност.
Победителка стана представителката на домакините Дария Сергаева със 17,650 точки (8,450 за изпълнение и 9,200 за трудност). Със среброто се окичи Ася Ади Катц (Израел) със 17,100 точки (8,100 и 9,000), а бронза заслужи Салма Солаун (Испания) с 16,750 точки (7,850 и 8,900).

Другата българска гимнастичка, която достигна до финалите на уредите, Ева Брезалиева завърши на шесто място на въже с оценка от 15,550 точки.

Така България остана без отличие от шампионата, а рускините спечелиха всичките четири дисциплини, след като Анастасия Симакова победи на въже, а Лала Крамаренко беше най-добра на топка и на бухалки.
Италианката София Рафаели също се представи силно с три сребърни медала - на въже, топка и бухалки.

Снимка: Анна Недкова, БФХГ