Йордан Янчев седми в света

Плуване
    Василен Димитров 20/08/2019 19:48

Йордан Янчев постигна седмо място в света за българското плуване на първенството за юноши в унгарската столица Будапеща.

Направи го в коронната си дисциплина 400 м св. стил, притискайки националния си мъжки рекорд с време 3:50,41 мин.

Класирането на Янчев е третото най-добро на юношески световни първенства, които се провеждат за седми път, след третото място на Антъни Иванов в Индианаполис през 2017 година и шестото му в Сингапур през 2015-а.

И двете на 200 м бътерфлай.

Всъщност това е и третото най-добро класиране за мъжкото ни плуване в басейн.

Състезателят на Божидар Граматиков и ПК Сандански (който на 30 август ще стане на 18 години) влезе с четвърто време във финала с 3:50,76 мин.

Националния си рекорд от 3:50,25 мин. постави на 8 юни на турнира „Блек Къп“ във Варна.

Утре Янчев ще плува втората си и последна дисциплина на първенството - 200 м св. стил.

Световен шампион стана най-бързият в пресявките – унгарецът Габор Жомбори, триумфирал  нов рекорд на шампионатите - 3:46,06 мин.