U19: ЦСКА удари Ботев (Пловдив) на "Армията", 16-годишният Смоленски с два гола за "червените" (снимки)

Ваня Николова 23/08/2019 19:50

ЦСКА победи с 2:0 Ботев (Пловдив) в мач от трети кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

И двата гола бяха дело на 16-годишния Мартин Смоленски през второто полувреме.

Срещата се игра на официалния терен на стадион "Българска армия".

Viasport.bg проследи на живо двубоя.

В 3-ата минута Георги Трифонов от Ботев стреля с глава в аут след корнер.

В 6-ата минута Христо Радков затрудни от пряк свободен удар вратаря на Ботев Милко Баданов. Той изби топката, след което не позволи на играч на "червените" да  направи добавка.

ЦСКА имаше много добра възможност да открие резултата в 15-ата минута, когато Даниел Иванов бе изведен срещу Баданов, но стреля в аут.

В 20-ата минута Димитър Тонев отправи изстрел от дистанция, но право в ръцете на стража на ЦСКА. Малко след това Емил Ценов от състава на домакините също стреля извън наказателното, но неточно.

Пет минути след почивката нападателят на Ботев Иво Казаков стреля над вратата след центриране отдясно. Малко по-късно отново той отправи удар от границата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.

В 67-ата минута ЦСКА поведе. Роденият през 2003 година Мартин Смоленски откри резултата с красиво попадение с неспасяем шут извън наказателното поле, с което "взриви" публиката на "Българска армия".

Мартин Смоленски с красив удар от въздуха се разписа за 1:0

Десетина минути по-късно отново Смоленски бе в прегръдките на своите съотборници. Този път той се разписа с глава за 2:0.

Малко преди края Емил Ценов стреля от пряк свободен удар, но стражът на Ботев изби в корнер.