U15: Мартин Драганов избухна с хеттрик за Ботев в битката за Пловдив

Viasport 24/08/2019 11:05

Ботев спечели драматично пловдивското дерби срещу Локомотив с 3:2 на старта на Елитната група до 15 години.

Двубоят се игра пред препълнената трибуна на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

С три гола за "канарчетата" се отличи Мартин Драганов.

Той откри резултата в 9-ата минута, когато след центриране отдясно, вратарят на Локомотив не успя да се намеси добре, топката стигна до Драганов, който я прати в мрежата за 1:0.

В 19-ата минута "черно-белите" изравниха. Главният съдия Даниел Краевски отсъди дузпа за гостите за нарушение срещу Атанас Янков. Христо Цветков бе точен от бялата точка за 1:1.

След половин час игра Ботев организира хубава атака, при която Мартин Драганов излезе на чиста позиция и не сгреши – 2:1. При този резултат завърши първата част.

Три минути след почивката домакините удариха греда чрез Мартин Пенчов, а след това Румен Павлов стреля над целта. Последваха няколко много добри ситуации за Ботев.

В 50-ата минута Атанас Янков от Локомотив стреля с глава, но стражът на Ботев улови. Малко след това далечен изстрел на Даниел Маджаров от състава на гостите също бе спасен от вратаря на домакините Александър Маджаров.

В края на срещата двата тима си размениха по едно попадение. В 65-ата минута Атанас Янков с далечен красив удар направи 2:2.

Само две минути по-късно Ботев си върна лидерството. След неразбирателство между защитниците и вратаря на Локомотив топката стигна до Драганов, който  с прецизен изстрел оформи своя хеттрик и донесе победата на "жълто-черните".

Припомняме, че Ботев с треньор Румен Байрев е носител на Купата на БФС в тази възраст, след като през май тази година победи на финала с дузпи Лудогорец.