U19: Берое нанесе тежка загуба на Септември (обзор)

Viasport 30/08/2019 22:40

Шест срещи от четвърти кръг в Елитната група до 19 години се играха днес.

Берое нанесе тежка загуба на Септември с 4:0. Старозагорци имат равен брой точки с Левски – по 10. "Сините" направиха равен със Славия в столичното дерби.

Победи с по 4:0 записаха още ЦСКА и Ботев (Пловдив) съответно срещу ОФК Янтра 2019 (Габрово) и Дунав (Русе).

Пирин спечели първа победа в първенството, след като надви с 2:0 като гост Марек.

Локомотив (Пловдив) се наложи над Монтана.

В рубриката ни Първенства е въведена програмата за Елитната U19 по дати и часове до осми кръг включително.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

---

Берое - Септември  4:0 (3:0)

Това е трета победа за Берое от началото на сезона в Стара Загора. "Зелено-белите" имат и едно равенство - с Локомотив (Пловдив). Тимът излезе на първо място във временното класиране с 10 точки и по-добра голова разлика от Левски.

Първото попадение падна в 30-ата минута, след като Никола Маринов стреля, а топката рикошира в бранител и влезе в мрежата. Пет минути след това Маринов проби и предостави за Иван Георгиев, който засече кълбото в мрежата.

Третият гол падна в самия край на полувремето. Отново Маринов бе изведен сам срещу стража на гостите и не сгреши. Крайният резултат бе оформен веднага след подновяването на играта. Бранител на Септември прати топката в собствената си мрежа след остро центриране от фланга.

Дебют за Берое записа вратарят Константин Чолаков, който замени повикания в националния отбор до 17 г. Радостин Георгиев.

beroe.bg

---

ОФК Янтра 2019 (Габрово) - ЦСКА  0:4 (0:1)

Христо Панчев изведе "армейците" напред в резултата след точно изпълнена дузпа в 23-ата минута. През втората част Калоян Симеонов удвои преднината на ЦСКА, Емил Ценов вкара третия гол.

С второто си попадение в мача Панчев оформи крайния резултат.

---

Локомотив (Пловдив) - Монтана  3:2 (1:1)

Двубоят се игра на стадион "Пловдив".

Домакините поведоха в 7-ата минута с гол на Петър Петров, който се разписа с глава след центриране от корнер.

Десетина минути по-късно Монтана организира хубава атака, която бе завършена успешно от Стефан Каменов за 1:1. Гостите създадоха още едно-две много добри положения, но Любомир Веселов пропусна.

При 1:1 домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Николай Джелебов, но такава не беше отсъдена.

Локомотив отново поведе в резултата с голове на Мартин Паскалев и Николай Джелебов. В 52-ата минута заучено положение завърши с центриране към наказателното поле, където Мартин Паскалев с глава се разписа за 2:1.

В 78-та минута открадната топка в центъра бе пратена директно към Николай Джелебов, който напредна и се разписа за 3:1.

В 80-ата минута Монтана намали на 3:2 след точно изпълнена дузпа от Никола Николов, отсъдена заради игра с ръка.

---

Ботев (Пловдив) - Дунав 2010 (Русе) 4:0 (1:0)

Двубоят се игра на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Това е трета победа за Ботев. Домакините поведоха през първото полувреме след гол на Иво Казаков.

След почивката "жълто-черните" направиха победата си още по-изразителна. Точни за Ботев бяха Георги Трифонов, Стефан Попов и Иво Казаков, който малко преди края реализира втория си гол в двубоя.

botevplovdiv.bg

---

Марек 1915 (Дупница) - ОФК Пирин (Благоевград) 0:2 (0:0)

Пирин вкара двата гола след почивката. Асен Либяховски бе автор и на двете попадения. Той откри в 47-ата минута, когато след атака през центъра се озова срещу стража на домакините и не сгреши.

В 60-ата минута отново той покачи на 2:0. Кристиян Георгиев проби и подаде към Либяховски, който оформи крайния резултат.

През първата част гостите създадоха 4-5 положения, които пропуснаха. Вратарят на Марек Любомир Георгиев също имаше решителни намеси.