U19: Берое остава на върха, Славия разби Ботев, Локомотив взе точка в Разград (обзор)

Viasport 08/09/2019 21:45

Първенството в Елитната U19 се поднови с мачовете от пети кръг. Всички осем срещи се играха днес.

В челото на класирането са отборите на Берое и Левски, които имат по 13 точки и нямат загуба в първенството.

Днес "сините" взеха гостуването си на Верея, а Берое спечели визитата си на Монтана.

ЦСКА и Черно море имат по 12 точки. "Червените" вкараха 17 гола на Марек, което едва ли се нуждае от коментар. Черно море победи Септември като гост.

Локомотив (Пловдив) взе точка при гостуването на Лудогорец.

Отборът на Славия бе убедителен срещу Ботев (Пловдив) и победи с 3:0.

Царско село се наложи над Пирин като гост, а в най-резултатния мач Дунав надигра ОФК Янтра със 7:2.

Вижте най-интересното от днешните срещи.

---

Верея - Левски 1:2 (1:1)

И двата гола за Левски бяха дело на Партик-Габриел Галчев. Той откри в началото на срещата. Десетина минути преди почивката домакините изравниха. Стоян Николов направи 1:1 след асистенция на Божидар Христов.

В 50-ата минута Галчев отново изведе "сините" напред в резултата.

Играчите на Йордан Петков направиха доста пропуски, а в някои ситуации нямаха късмет и удариха гредите.

Мачът се игра на лош терен на базата на Верея. Домакините имаха възможност да стигнат до равенство, но не се възползваха от нея.

Гостите бяха без част от титулярите си, които бяха на лагер с първия отбор на Левски в Добринище.

---

ЦСКА - Марек 17:0 (8:0)

Нито един от двата тима няма полза от подобни мачове.

По четири гола отбелязаха Даниел Иванов и Мартин Смоленски. Калоян Симеонов вкара три попадения.

Два пъти се разписа Росен Петров, а по един гол реализираха Кристиян Атанасов, Данаил Стойчев, Андрей Йорданов и Марк-Емилио Папазов.

Снимка: cska.bg

---

Монтана - Берое 0:1 (0:1)

Четвърти успех за Берое. Момчетата на Атанас Рибарски продължиха силната си серия от началото на сезона и запазиха първото си място в класирането.

Единственото попадение в двубоя на стадион "Огоста" отбеляза Мартин Маринов през първото полувреме след пробив отляво.

Берое направи доста пропуски. Още в първите три минути старозагорци имаха две възможности за откриване на резултата, пропилени от Иван Георгиев и Николай Йорджев. След това с два пропуска се отчете и Христо Иванов. След попадението, чрез Бранимир Ботев Берое удари и греда.

В началото на второто полувреме последваха нови два пропуска за Берое - този път на Иван Георгиев и Христо Иванов.

Двубоят бе изгледан от селекционера на националния отбор набор 2004 г. Стефан Колев. Той е изпратил повиквателна към талантливия вратар на монтанци Адриан Тодоров за лагер сбора на тима от 16 септември.

Снимки: F/ДЮШ "Берое" Стара Загора / Beroe Academy

---

Славия - Ботев (Пловдив) 3:0 (2:0)

След колебливия старт на сезона Славия напипва верния път. "Белите" откриха резултата в 18-ата минута с гол на Филип Кръстев.

При 1:0 за домакините Ботев остана с човек по-малко на терена. Атанас Чернев бе изгонен, след като получи два жълти картона.

Пет минути преди края на първото полувреме Славия покачи на 2:0. Димитър Балинов направи 2:0 след заучено изпълнениe на ъглов удар.

След почивката Ботев имаше шанс да намалии, но удар на Иван Василев бе отразен от стража на домакините.

В 85-ата минута Славия оформи крайния резултат. Точен за "белите" отново бе Филип Кръстев.

---

ОФК Пирин (Благоевград) - Царско село 1:4 (1:0)

Гостите се върнаха на победния път след загубата от Лудогорец в последния кръг.

Домакините откриха резултата 7 минути след първия съдийски сигнал.

След почивката играчите на Юлиян Спасов направиха пълен обрат. С по два гола за гостите се отличиха Тома Ушагелов и Даниел Илиев, който влезе като резерва.

Третото попадение бе от дузпа, реализирана от Ушагелов.

---

Дунав 2010 (Русе) - ОФК Янтра 2019 (Габрово) 7:2 (5:1)

През първата част играчите на Мартин Цирков отбелязаха пет гола, а на почивката двата тима се оттеглиха при резултат 5:1.

След почивката гостите вкараха втори гол – 5:2, след което последваха още две

попадения за Дунав.

Хеттрик за русенци записа Константин Митев, два гола добави Митко Русанов, по веднъж се разписаха Исмаил Исмаилов и Валери Иванов.

---

Лудогорец – Локомотив (Пловдив) 0:0

Локомотив спечели точка на място, където малко отбори успяват да го направят. Гостите изиграха тактически много добре двубоя. В края дори можеха да излъжат съперника.

Домакините могат да съжаляват, тъй като създадоха положения, но пропуски от чисти ситуации направиха Георги Бабалиев, Владислав Найденов, Георги Николов.