U17: Левски спря победната серия на Славия

Ваня Николова 18/09/2019 20:25

Левски победи като гост с 4:1 Славия в среща от пети кръг на Елитната U17.

По този начин "сините" нанесоха първа загуба на "белите" от началото на сезона и се изравниха по точки с тях. Двата тима имат по 12, колкото е активът и на Лудогорец. Лидер с пълен актив е Септември.

Мачът на помощния тревен терен на стадион "Славия" бе много интересен с положения и пред двете врати.

Гостите направиха добър мач, докато "белите" играха много слабо в защита и бяха наказани.

Левски поведе в 13-ата минута след хубав далечен изстрел на Мартин Хайдаров. Домакините отговориха с атака на Иван Вълев, който изведе Мартин Сораков, но нападателят не успя да нанесе удар.

"Сините" пък продължиха да стрелят от всяка удобна позиция. Стражът на Славия Никола Василев изби удари на Димитър Иванов и Мартин Хайдаров, Кристиян Николов и Самуил Беримски стреляха в аут.

В 32-ата минута Славия бе много близо до равенството. Мартин Стоилов проби отдясно и центрира, но шутът на Иван Вълев бе отразен от вратаря на Левски Иван Андонов.

Две минути по-късно Левски удвои. Константин Айдарски вкара с глава след изпълнение на корнер. Малко по-късно изстрел на Хайдаров мина покрай вратата.

В последните минути на първата част вратарят на Левски спаси много опасни ситуации. При първата той отрази удар на Марио Райчев в корнер. След него Мартин Сораков стреля, Андонов изби, последва добавка отблизо на Иван Алексиев, но и този удар бе отразен от стража на гостите.

В 60-ата минута преднината на "сините" стана класическа. Гостите получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Иван-Йоанис Атанасос срещу Марин Петков. Осмицата на Левски реализира наказателния удар.

Гостите имаха и други добри положения, в които резултатът можеше да стане и по-голям. Димитър Иванов удари греда.

В 80-ата минута Славия намали. Влезлият като резерва Божидар Костадинов центрира отдясно, а Иван Вълев отбеляза за 1:3.

Последва грешка в отбраната на "белите" при изнасянето на топката. Даниел Начев овладя и не се поколеба да вкара четвърти гол за Левски.

Фотогалерия, ВИЖТЕ ТУК

---

Славия – Левски 1:4 (0:2)

0:1 Мартин Хайдаров (13), 0:2 Константин Айдарски (34), 0:3 Марин Петков (60-дузпа), 1:3 Иван Вълев (80), 1:4 Даниел Начев (81)

Славия: Никола Василев, Марио Войнов, Иван Алексиев-капитан, Любомир Цветанов, Иван-Йоанис Атанасос, Мартин Стоилов, Стелиън Георгиев (Ясен Пилатов), Иван Вълев (Димитър Керин), Мартин Сораков, Марио Райчев (Кирил Попов), Антонио Радков (Божидар Костадинов);

Резерви: Георги Илиев, Божидар Станчев, Светослав Николов;

Треньор: Ивайло Семерджиев;

Левски: Иван Андонов-капитан, Петър Войнов, Виктор Георгиев, Константин Айдарски, Николай Калинов (Димитър Андонов), Даниел Начев, Мартин Хайдаров, Кристиян Николов (Велизар Баладжанов), Самуил Беримски (Кръстьо Банев), Марин Петков (Емил Кьосов), Димитър Иванов;

Резерви: Емил Христов, Мартин Оков;

Треньор: Красимир Петров;

Съдии: Васимир Ел-Хатиб, Борислав Колев и Станислав Станев;

Делегат на БФС: Георги Лалев;

Жълти картони: Антонио Радков, Стелиън Георгиев, Иван Вълев, Иван-Йоанис Атанасос (Славия), Мартин Хайдаров (Левски);