U17: Славия и Черно море счупиха гредите, столичани взеха трите точки

Ваня Николова 29/09/2019 17:00

Славия победи Черно море с 2:0 в изключително интересен мач от седмия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на изкуствения терен на стадион "Славия" в столицата.

Двата тима излязоха да се надиграват, създадоха доста положения, Черно море удари три греди, Славия - две, а столичани успяха да надиграят съперника и да вкарат по един гол в двете полувремена.

Мачът започна много добре за "белите", които поведоха още в 5-ата минута, когато организираха хубава атака, завършена успешно от Марио Райчев, който се озова на добра позиция в наказателното поле и не сгреши.

Последва далечен удар на Тони Иванов от Черно море, вратарят на Славия улови. Гостите опитаха да изравнят, като Николай Златев тормозеше отбраната на столичани. След статично положение, изпълнено от Златев, играч на Черно море отблизо пропусна. Малко след това Златев стреля в аут.

В 39-ата минута изстрел на Мартин Сораков от Славия бе спасен от стража на Черно море Денислав Жеков, който имаше страхотни изяви през целия мач.

В 40-ата минута Николай Златев разтресе напречната греда на вратата на "белите" с мощен удар от дистанция, а неговият съотборник Симар Емин също нямаше късмет пред гола и записа още една греда.

В 45-ата минута нападателят на Славия Мартин Сораков бе близо до попадение, но вратаря на гостите Денислав Жеков спаси.

Домакините започнаха по-добре второто полувреме и още в 47-ата минута можеха да удвоят, но Жеков отрази удар на Сораков. Пет минути по-късно Мартин Стоилов удари греда за Славия.

В 58-ата минута се подготвяше смяна, при която Марио Райчев трябваше да напусне терена, но преди да го строи той отбеляза втория си гол в мача. След пробив отдясно топката бе върната към границата на наказателното поле, откъдето Райчев стреля за 2:0.

Черно море продължи да търси гола, като удар на Златев бе спасен от Георги Илиев. В 64-ата минута Берк Джевдет изпълни пряк свободен удар за Черно море, вратарят Илиев успя да отклони топката, тя се удари в гредата и излезе в корнер.

Последваха две спасявания на Жеков след удари на Иван Вълев и Димитър Керин.

Александър Иванов пропусна за гостите, след като стреля с глава в аут.

Малко преди края влезлият като резерва за столичани Стелиън Георгиев със силен удар нацели гредата. До края остана време за още един пропуск пред вратата на Черно море, направи го Божидар Костадинов.