U19: ЦСКА надви Септември с късен гол и излезе на първо място

Ваня Николова 03/10/2019 19:40

ЦСКА победи Септември с 1:0 в среща от девети кръг на Елитната юношеска група до 19 години. "Червените", водени от Даниел Моралес, се изкачиха на първо място с 21 точки, с две повече от Левски.

Единственото попадение падна малко преди края на мача.

Двубоят не предложи много ситуации.

През първото полувреме вратарите се справиха с малкото удари към двете врати. Стражът на Септември Константин Костадинов улови топката след изстрел от дистанция на Росен Петров в 10-ата минута.

Малко след това вратарят на ЦСКА Илия Шаламанов се справи след удар на Кристиан Тасков и опит за добавка на Мартин Тодоров. Стражът на "червените" бе на мястото си и след изстрел на Георги Tафраджиев в 26-ата минута.

В 32-ата минута Христо Радков от състава на "армейците" изпълни много добре пряк свободен удар, който Костадинов спаси.

Пет минути след това Септември пропусна най-добрата си ситуация през първото полувреме. Мартин Тодоров стреля с глава в аут след центриране отдясно.

В началото на второто полувреме ЦСКА опита натиск, но не успя да стигне до чиста ситуация. В средата на частта при контраатака за Септември Георги Тафраджиев отправи силен удар, но Шаламнов отрази в корнер. Малко след това Мартин Смоленски пропусна за домакините.

В 85-ата минута ЦСКА получи право да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана отново Христо Радков, който отбеляза страхотно попадение за 1:0.

Последва нов пропуск на Смоленски. В последните минути Септември имаше много добра възможност да изравни, но Кристиян Костадинов с глава прати топката в аут.