U19: Лудогорец и Черно море не излъчиха победител

Ваня Николова 06/10/2019 21:15

Лудогорец и Черно море завършиха 1:1 в последния мач от девети кръг в Елитната юношеска група до 19 години. Останалите срещи от кръга се играха на 3 октомври, но поради участието на Лудогорец в Младежката Шампионска лига U19, дербито с варненци бе насрочено за днес.

Домакините играха предимно с момчета, набор 2002, тъй като някои от по-големите футболисти бяха ангажирани с втория отбор на клуба.

Черно море пък имаше много кадрови проблеми. Трима основни играчи пропуснаха мача в Разград, тъй като са на лагер с националния отбор U19, който утре рано сутринта заминава за Германия, където ще изиграе три контролни срещи (ВИЖТЕ ТУК). Националите от Черно море са Иван Дичевски, Денислав Ангелов и Даниел Стоянов. "Моряците" имаха проблеми и с трима контузени състезатели. Треньорът им Мартин Христов пък изтърпява наказание и затова на скамейката на гостите бяха Иван Николов и Станислав Стоянов. Въпреки проблемите, треньорите на варненци похвалиха своите играчи.

Лудогорец, който изигра добро първо полувреме, поведе в 16-ата минута. Мартин Русков се разписа след корнер. Той се оказа най-съобразителен при центриране от ъглов удар. До почивката разградчани имаха и други добри ситуации, но не успяха да се възползват от тях. Пропуски за домакините направиха Георги Бабалиев и Владислав Найденов.

Отборът на Черно море направи силна втора част и изравни в 82-ата минута. Павел Георгиев се разписа от пряк свободен удар. Нарушението бе отсъдено за игра с ръка, като от щаба на домакините заявиха, че на видеозаписа се вижда, че такава няма.

От лагера на Черно море пък претендират за неотсъдена дузпа за нарушение срещу Мердин Адем в 65-ата минута. Пред Паоло Пасков, Радослав Златев и Мартин Милушев от състава на гостите се откриха много добри възможности, но бяха пропуснати.

Мачът бе повторение на финала за Купата на БФС през миналия сезон, когато Лудогорец триумфира с трофея след дузпи. И тогава редовното време завърши 1:1.