Момчета U16: Силен старт за водещите отбори, драма в Ботевград

BGbasket.com 14/10/2019 13:00

Първенството в Елитната група за момчета U16 започна в Западната група през миналия уикенд. На Изток първите срещи са през тази седмица.

Победи в първи кръг постигнаха Балкан, ЦСКА, Славия и БУБА Баскетбол.

БУБА се наложи със 78:56 над Септември, а фотогалерия от този мач можете да видите ТУК.

Преди това в зала "Триадица" Славия стартира успешно срещу Рилски спортист след 79:65.

ЦСКА спечели гостуването си на Чавдар в Троян със 73:62 - снимки от този двубой ТУК.

Единствен Левски от водещите столични отбори не успя да запише победа за начало, като отстъпи с 85:87 при гостуването си на Балкан. Двубоят бе очаквано интересен и оспорван, като двата отбора показаха защо са сред фаворитите във възрастта.

Балкан профука аванс от 20 точки, а след като влезе трудно и мудно в мача, Левски се събуди и направи пълен обрат 5 минути преди края. В последните минути обаче ботевградчани си върнаха аванса и удържаха успеха до края.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за успеха с 31 точки. Красимир Петров записа 29 за Левски.