Загуба за България U17 на старта на европейските квалификации

Ваня Николова 17/10/2019 20:30

Националният отбор по футбол за юноши до 17 години (набор 2003) загуби драматично с 1:2 от Норвегия първия си мач от първи кръг на европейските квалификации. Победният гол за съперника падна в третата минута на добавеното време на срещата.

Първото полувреме завърши при резултат 0:0.

В 63-ата минута домакините от Норвегия получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Пламен Цончев срещу Тобиас Гуликсен. Потърпевшият застана зад топката и вкара наказателния удар.

България изравни в 78-ата минута. Мартин Смоленски се разписа за 1:1 след асистенция на Мартин Сораков.

В добавеното време Норвегия вкара втори гол, дело на Матиас Бауер.

По-рано през деня в другата среща от групата Австрия победи Малта с 6:0.

В неделя, 20 октомври, България играе с Австрия от 14:00 ч.

---
България U17 - Норвегия U17 1:2 (0:0)

0:1 Тобиас Гуликсен (63-дузпа), 1:1 Мартин Смоленски (78), 1:2 Матиас Бауер (90+3)

България U17: Иван Андонов, Александър Бучков, Калоян Костов, Константин Айдарски (66-Александър Георгиев), Димо Кръстев-капитан, Мартин Хайдаров (30-Пламен Цончев), Мартин Смоленски, Димитър Иванов (58-Мартин Сораков), Иван Алексиев, Бисер Бонев, Симеон Александров;

Резерви: Радостин Георгиев, Мартин Филипов, Валентин Николов, Панайот Пасков, Антон Бакалов, Благовест Величков;

Селекционер: Марчо Дафчев;