Левски U16 надви ЦСКА, въпреки че два пъти губеше в резултата (видео, снимки)

Ваня Николова 20/10/2019 13:20

Левски победи ЦСКА с 3:2 в дербито на зоналното първенство при юношите младша възраст, родени през 2003-2004 година, група 1. "Сините" на два пъти губеха в резултата, но успяха да стигнат до пълен обрат.

Двубоят се игра на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов". Двата тима предложиха много интересен мач, с голове, положения, обрати. Като за истинско дерби. Срещата протече под знака на феърплея.

ЦСКА започна по-добре и поведе още в 9-ата минута. Цветомир Цанев получи пас от Юлиян Илиев, предоля защитниците пред себе си, нахлу в наказателното поле и останал сам срещу вратаря на Левски откри резултата.

В 15-ата минута Левски изравни. Денис Динев, който бе оставен сам в наказателното поле, получи пас Александър Асенов и не сгреши – 1:1.

Пет минути по-късно ЦСКА отново излезе напред в резултата. Марк-Емилио Папазов със страхотен удар извън наказателното поле наказа бившия си отбор.

В 45-ата минута влезлият в началото на второто полувреме Виктор Атанасов се озова на точното място в наказателното поле на ЦСКА и изравни. Георги Атанасов стреля, топката бе избита в гредата и се върна към Виктор Атанасов, който направи 2:2.

Последваха положения и пред двете врати. За Левски Георги Атанасов и Николай Арахангелов пропуснаха добри ситуации.

За гостите Павел Жабов и Цветомир Цанев не успяха да се разпишат.

В 68-ата минута Левски изпълни заучено статично положение, при което влезлият като резерва Антон Иванов бе изведен сам в наказателното поле и вкара победния гол за домакините.

До края пропуски за Левски направиха Виктор Атанасов и Антон Иванов.

Левски е лидер с 25 точки, колкото има и Локомотив (София). ЦСКА е шести с равен брой точки с петия Царско село - двата тима имат по 19 т.

Фотогалерия, ВИЖТЕ ТУК.

---

Левски – ЦСКА 3:2 (1:2)

0:1 Цветомир Цанев (9), 1:1 Денис Динев (15), 1:2 Марк-Емилио Папазов (20), 2:2 Виктор Атанасов (45), 3:2 Антон Иванов (68)

Левски: Пламен Андреев-капитан, Емил Кьосов (Алекс Минчев), Димитър Андонов, Илиан Тонов (Антон Иванов), Никола Църовски, Александър Асенов (Виктор Атанасов), Атанас Йорданов, Радослав Петров (Теодор Иванов), Георги Атанасов, Денис Динев, Николай Арахангелов;

Треньор: Захари Сираков;

ЦСКА: Константин Касабоков, Даниел Янакиев (Ясен Спиров), Теодор Иванов, Мартин Влаевски, Йоан Лозанов, Цветомир Цанев, Виктор Атанасов, Кирил Великов (Александър Георгиев), Юлиян Илиев (Валентин Ситнилски), Марк-Емилио Папазов, Павел Жабов;

Треньор: Сашо Борисов;

Съдии: Йото Гарабедов, Юлиян Тодоров и Георги Великов;

Делегат на БФС:Димитър Зафиров;

Жълти картони: Денис Динев, Виктор Атанасов (Левски), Цветомир Цанев (ЦСКА);