Септември (2002) на 1/4-финал след драма с дузпи срещу Левски (снимки)

Ваня Николова 21/10/2019 17:10

Септември ще играе на 1/4-финалите в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени през 2002 година. Отборът, воден от Иван Гешев, елиминира Левски след дузпи.

Редовното време завърши 2:1, с което Септември изравни резултата от двата мача (преди седмица Левски победи на "Герена" със същия резултат). При дузпите Септември спечели с 5:3.

Срещата се игра на официалния терен на стадиона в "Драгалевци".

Дербито на 1/8-финалите предложи изключително много емоции, обрати, два червени картона и драматична развръзка. И двата отбора заслужават поздравления за битката и желанието, с което играха.

Септември поведе в 48-ата минута, Левски изравни в 67-ата, а секунди преди края на редовното време домакините вкараха победния гол и стигнаха до дузпи.

През първото полувреме голове нямаше. Гостите имаха повече удари към вратата на съперника. Мартин Петков, Слав Петков и Богдан Костов опитаха изстрели, които не затрудниха вратаря на Септември Светослав Вуцов.  В 19-ата минута "сините" пратиха топката в мрежата на домакините, но попадението не беше зачетено поради отсъдена засада на Мартин Петков.

За Септември Кристиан Тасков изпълни добре пряк свободен удар, който вратарят на Левски Иван Топалов улови.

Три минути след началото на второто полувреме Септември излезе напред в резултата. Александър Виденов се разписа след центриране в наказателното поле от фаул за 1:0. Малко след това Кристиан Тасков прати топката във вратата на Левски, но гол нямаше, защото още преди удара на Тасков бе вдигнат флагът за засада.

В 60-ата минута Левски имаше чудесен шанс да изравни, когато след центриране отляво Джан Хасан стреля с глава в аут.

В 67-ата минута "сините" изравниха. Мартин Петков бе точен за 1:1 след центриране отдясно.

Само минута по-късно Септември остана с човек по-малко на терена, след като Николай Стойчев получи втори жълт картон и бе изгонен.

В 70-ата минута Левски можеше да поведе, но Светослав Вуцов отрази удар на Джан Хасан.

В 81-ата минута гостите също останаха в намален състав. Вратарят Иван Топалов улови топката с ръце извън наказателното поле и получи жълт картон. За него това бе втори жълт картон, тъй като получи такъв и при изравнителния гол на Мартин Петков. Треньорът на Левски Борислав Кьосев бе принуден да направи смяна. На терена се появи резервният страж Янис Ставрев на мястото на Тодор Найдин.

Последва пряк свободен удар за Септември, който Ставрев изби, а след получилия се рикошет топката излезе в аут.

В добавеното време на мача Стоян Стоичков с удар извън наказателното поле направи 2:1 и така с общ резултат 3:3 победителят трябваше да бъде излъчен след дузпи.

При тях Септември вкара и петте удара. Вратарят на домакините Светослав Вуцов хвана втората дузпа на Левски, изпълнена от Костадин Илиев. Така с 5:3 при дузпите Септември се класира за 1/4-финалите.

Фотогалерия, ВИЖТЕ ТУК

---

Септември – Левски 2:1 (0:0), 5:3 при дузпите

1:0 Александър Виденов(48), 1:1 Мартин Петков (67), 2:1 Стоян Стоичков (90)

5:3 Кристиан Тасков (Септември)

Септември: Светослав Вуцов, Мирослав Делков, Николай Стойчев, Теодор Цветанов, Георги Доканин, Васил Бакалов, Александър Виденов, Стоян Стоичков, Георги Тафраджиев (Кристиан Костадинов), Кристиан Тасков-капитан, Евгений Илиев (Мерджан Фикри);

Треньор: Иван Гешев;

Левски: Иван Топалов, Симоне Игнатов, Костадин Илиев, Владимир Сиромахов, Добрин Денев, Радослав Гайдев, Стефан Стефанов-капитан (Ивайло Иванов), Тодор Найдин (Янис Ставрев), Богдан Костов, Слав Петков (Джан Хасан), Мартин Петков;

Треньор: Борислав Кьосев;

Съдии: Християна Гутева , Георги Великов и Арлинд Субаши;

Делегат на БФС: Благой Благоев;

Жълти картони: Николай Стойчев (Септември), Стефан Стефанов, Иван Топалов, Богдан Костов (Левски);

Червени картони: Николай Стойчев (Септември, 68-а минута), Иван Топалов (Левски, 81-а минута)