U17: Левски спечели дербито с Лудогорец, Славия надигра ЦСКА (обзор, видео)

Viasport 01/11/2019 11:00

Всички осем мача от 11-и кръг в Елитната юношеска група до 17 години се играха в четвъртък.

Септември продължава без грешка. Лидерът в класирането победи Локомотив в Пловдив след обрат. В същото време Левски спечели дербито с Лудогорец.

Славия взе столичния сблъсък с ЦСКА с 3:1.

Берое надви Черно море във Варна. Ботев (Пловдив), Дунав (Русе) и Сокол записаха домакински победи сътоветно срещу Етър, Спартак (Варна) и Витоша (Бистрица).

В голово шоу Национал победи Левски-Раковски с 4:3.

Вижте най-интересното от срещите от 11-и кръг.

---

Локомотив (Пловдив) – Септември 1:3 (1:0)

Мачът при 17-годишните се разви по същия начин, както и при 15-годишните юноши на Локомотив и Септември. Домакините водеха на почивката с 1:0, а след нея столичани вкараха три гола.

Във втората минута Локомотив поиска дузпа за игра с ръка, но такава не беше отсъдена. Шест минути по-късно домакините откриха резултата чрез Васил Църцев. Септември отговори с опасен изстрел от фаул, спасен от Петър Мильотев. В 25-ата минута "черно-белите" можеха отново да реализират. Васил Църцев остана сам срещу стража на Септември, но вратарят на гостите изби топката.

Симеон Александров изравни за гостите в 47-ата минута. Мартин Стойчев направи пълен обрат няколко минити по-късно, а Симеон Александров оформи крайния резултат с втория си гол в мача в заключителните минути.

Септември води в класирането с 30 точки, Левски има 24. Локомотив е с 10 т.

Снимка: lokomotivpd.com

---

Левски – Лудогорец 1:0 (1:0)

Единственият гол бе отбелязан в 7-ата минута от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Мартин Тодоров срещу Самуил Беримски. Марин Петков бе точен от бялата точка.

И двата отбора имаха своите възможности. Лудогорец удари две греди.

Вижте повече във видео репортажа.

---

Черно море – Берое 1:2 (0:2)

Момчетата на Сидер Димитров водеха на почивката с 2:0. "Зелено-белите" откриха резултата още в 8-ата минута. Разписа се Васил Димитров. В 32-ата минута Атила Ахмед покачи на 2:0. До почивката варненци се отчетоха с греда на Денислав Славов и няколко пропуска.

През втората част "моряците" върнаха един гол в 86-ата минута. Тони Иванов бе точен.

---

Славия – ЦСКА 3:1 (2:0)

Славия водеше през целия мач. Срещата се разви много добре за играчите на Ивайло Семерджиев. Иван Вълев откри още в 3-ата минута. Той се разписа с удар от въздуха след асистенция на Мартин Сораков. Пет минути преди края на първата част Сораков покачи на 2:0.

През втората част Марк-Емилио Папазов се разписа за 2:1, след като получи подаване от Йоан Борносузов.

В 76-ата минута Мартин Сораков оформи крайния резултат.

---

Ботев (Пловдив) – Етър 3:1 (0:0)

"Канарчетата" се наложиха с 3:1, но гостите се представиха на много високо ниво и могат да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка от Пловдив. През първата част попадения не паднаха, а в самото начало на второто полувреме "жълто-черните" поведоха с гол на Юсеин Касов.

Гостите изравниха в 60-ата минута след удар от границата на наказателното поле. Последваха положения и пред двете врати, като играчите на Николай Катъров имаха по-чистите ситуации за гол. В последната минута на редовното време Никола Илиев вкара за 2:1, а в продължението нападателят реализира и втория си гол за Ботев.

---

Дунав 2010 (Русе) - Спартак 1918 (Варна) 3:1 (1:0)

Дунав поведе през първото полувреме. След почивката русенци увеличиха преднината си. Спартак намали на 2:1, след което Дунав оформи крайното 3:1.

Два гола за домакините отбеляза Константин Митев, едно попадение добави Калоян Петров.

Спартак може да съжалява, че не взе поне точка, защото направи доста пропуски. Голът за гостите бе дело на Александър Йорданов.

---

Сокол (Марково) - Витоша (Бистрица) 4:1 (2:0)

Сокол откри в 25-ата минута. Христо Иванов се разписа с удар от въздуха след хубава атака на домакините. В 44-ата минута Станимир Марински направи 2:0 от дузпа.

Две минути след подновяването на играта Богдан Иванов вкара за 3:0. Гостите върнаха един гол в 82-ата минута чрез Йоан-Павел Павлов.

В 89-ата бе отсъдена втора дузпа за Сокол. Богдан Иванов от бялата точка оформия крайния резултат.

---

Левски-Раковски – Национал 3:4 (2:2)

Срешата на стадион "Раковски" бе много интересна, оспорвана и изпълнена с обрати.

През първото полувреме Национал поведе, а Левски-Раковски обърна до 2:1. До почивката гостите стигнаха до равенство 2:2.

През втората част Национал отбеляза два гола за 2:4, след което домакините вкараха трети гол за крайното 3:4.

Голмайстори за Национал са Траян Тенев, Георги Пенелов и Антон Бакалов, който се разписа два пъти.

За домакините от Левски-Раковски два гола отбеляза Рангел Захариев, а Христо Петров добави едно попадение.

Снимка: F/ФК Национал София / FC National Sofia