U15: Септември обърна Локомотив, Асти с първа победа (обзор)

Viasport 31/10/2019 17:45

Днес се играха срещите от 11-и кръг в Елитната U15. Лидерът Левски увеличи аванса си на върха в класирането. "Сините" победиха Лудогорец, а ЦСКА завърши наравно със Славия. Левски има 33 точки, "червените" са с 25. Черно море е трети с 22 т. "Моряците" направиха 0:0 с Берое.

Септември обърна Локомотив (Пловдив) като гост, а Ботев (Пловдив) се справи с Етър.

Черноморец записа най-голямата си победа за сезона, надигравайки Добруджа с 9:0. Спартак 1919 (Плевен) и Национал не си отбелязаха гол.

Асти (Хасково) постигна първа победа в първенство, след като се наложи с 2:1 при гостуването си на Витоша 13.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

---

Локомотив (Пловдив) – Септември 1:3 (1:0)

Локомотив поведе през първото полувреме, а след почивката Септември направи пълен обрат. Даниел Маджаров изведе домакините напред в резултата в 7-ата минута. Той отправи далечен изстрел, който срещна напречната греда, след което топката тупна зад голлинията.

В 12-ата минута Николай Куртев можеше да удвои, но стражът на Септември Едуард Бютюджи спаси. В края на първата част Кристиан Орманов също можеше да се разпише за домакините.

През второто полувреме два гола за столичани отбеляза Захари Атанасов, едно попадение добави Кристиян Бойчев. Септември изравни в 41-ата минута, а пет по-късно стигна до пълен обрат.

В 53-aта минута Станистав Дошев имаше възможност да възстанови равенството, но ударът му мина встрани от целта. Крайното 1:3 бе оформено в 57-ата минута.

Снимки: lokomotivpd.com

---

Черно море – Берое 0:0

Берое имаше възможност още в първите минути на мача да открие резултата, след като Томислав Донев остана сам срещу вратаря на Черно море. Малко след това Радослав Петров от състава на домакините с диагонален удар прати топката покрай вратата. В 15-ата минута Петров нацели греда от фаул. Удар на Дейвид Луканов от Черно море пък бе отразен от стража на Берое.

След почивката Томислав Донев удари греда. През второто полувреме вараненци имаха две чисти ситуации, пропуснати от Кристиян Евдокиев след удари с глава. Първата бе след корнер, а втората след подаване на Радослав Петров, но стражът на Берое се справи добре.

Снимка: chernomorepfc.bg

---

Славия – ЦСКА 0:0

Двата отбора изиграха хубав мач с положения и пред двете врати. За Славия Евгени Георгиев пропусна сам срещу вратаря, а Роберто Райчев удари греда през първото полувреме. "Белите" отправиха и няколко удара над вратата. След почивката Борислaв Маринов и Роберто Райчев имаха добри ситуации. В края Атанас Рупчин можеше да донесе успеха на домакините, но от воле не намери целта.

Пропуски за ЦСКА направиха Георги Димитров, Кристиан Грозданов, Иван Нешков, Константин Йорданов и Кристиан Георгиев.

---

Ботев (Пловдив) – Етър 4:0 (2:0)

Категоричен успех за Ботев. Пловдивчани бяха по-добрият отбор и вкараха по два гола в двете полувремена.

Попаденията за бяха реализирани от Габриел Златанов, Андрей Цой, Мартин Пенчов и Даниел Коков.

---

Спартак 1919 (Плевен) – Национал 0:0

И двата тима имаха шансове, но не се възползваха от тях. Чистите ситуации почти липсваха.

Национал заема девето място с 14 точки, Спартак 1919 е 12-и с 11 точки.

---

Черноморец 1919 (Бургас) - Добруджа 1919 (Добрич) 9:0 (5:0)

Четири гола отбеляза капитанът Божидар Митев, единият от които изключително красив. Три попадения добави Димитър Филипов. По веднъж се разписаха Янислав Янев и Стоян Пергелов.

За Черноморец това е трета победа в първенството. Положението на Добруджа остава тежко. Тимът е последен без спечелена точка.

---

Витоша 13 - Асти (Хасково) 1:2 (0:1)

Първа победа за Асти. Гостите откриха в 27-ата минута с гол на Хилми Сезгин. В 60-ата Асти удвои преднината си. Павел Кочев вкара втория гол за тима от Хасково.

В края Витоша 13 върна едно попадение чрез Мартин Владимиров. Домакините завършиха мача в намален състав, след като техен играч бе изгонен секунди преди края.

Снимка: Ал. Алеков