U15: И Лудогорец не спря Левски, "сините" с 11-а поредна победа (видео)

Viasport 31/10/2019 13:30

Левски записа 11-а поредна победа в Елитната група до 15 години. "Сините" спечелиха дербито с Лудогорец с 2:0 и имат пълен актив от 33 точки на върха в класирането. ЦСКА е на второ място с 25 т. "Червените" направиха 0:0 със Славия. Лудогорец има 21 точки.

Левски вкара по един гол в двете полувремена. Капитанът Виктор Василев отбеляза и двете попадения. В 12-ата минута домакините се възползваха от грешка на съперника и организираха бърза атака, при която Виктор Добрев центрира отдясно, Виктор Василев овладя в наказателното поле и отблизо вкара за 1:0.

В 50-ата минута Василев с глава оформи крайния резултат.

Припомняме, че през миналия сезон Левски и Лудогорец се срещнаха на полуфиналите в турнира за Купата на БФС. Тогава разградчани се класираха на финал след победа вкъщи с 1:0 и равенство 1:1 в София.

В следващия 12-и кръг, на 10 ноември, предстои дербито ЦСКА - Левски в Елитната U15.