Победа за България U19 на старта на квалификациите в Турция

Ваня Николова 13/11/2019 14:00

България U19 започна с победа европейските квалификации в Турция. В първи мач от група 1 възпитаниците на Ангел Стойков се наложиха с 3:1 над Черна гора.

Националите започнаха страхотно срещата и още в 4-ата минута поведоха с гол на Димитър Тонев. Десет минути по-късно Вуянович изравни. При резултат 1:1 двата тима се оттеглиха на почивка.

България U19 стигна до успеха с два късни гола. В 84-ата минута капитанът Владимир Николов се разписа от дузпа, а в добавеното време Филип Кръстев отбеляза третия гол за нашия тим.

Следващата среща е на 16 ноември от 12:00 ч. срещу Армения.

---
Черна гора - България 1:3 (1:1)

0:1 Димитър Тонев (4), 1:1 Вуянович (14), 1:2 Владимир Николов (84-дузпа), 1:3 Филип Кръстев (90)

Черна гора: Лазар Балтич, Матия Рачич (49-Матия Дринчич), Никола Янич (45-Андрей Пупович), Балса Дублйевич (82-Милош Милович), Мирко Миликич, Абдел Османович, Никша Вуянович, Милан Вукотич, Иван Вукчевич-капитан (66- Марко Мрвалйевич), Огниен Гасевич (82-Омар Сиярич), Велико Раденович;