Левски надви Септември в Елитната U17 (видео)

Ваня Николова 18/11/2019 12:35

Левски победи Септември с 1:0 в среща от 13-и кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Мачът се игра на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов".

Изключително интересна става битката в челото на групата. Септември и Славия имат по 30 точки. "Белите", които днес победиха Етър с 4:2, излязоха на първо място. Ботев (Пловдив) е трети с 28 точки, а Левски е четвърти с 27. ЦСКА е пети с 25.

Септември, Ботев и Левски са с мач по-малко.

Левски и Септември загубиха срещите си от 12-и кръг, "сините" - от ЦСКА (1:2), а Септември от Славия (1:3) и днес и двата тима излязоха амбицирани да поправят грешките от миналата седмица.

В 13-ата минута домакините от Левски трябваше да правят принудителна смяна. Марин Петков напусна контузен терена и бе сменен от Николай Калинов. Четири минути по-късно "сините" откриха резултата. Самуил Беримски се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Малко след това десетката на Левски Даниел Начев стреля в аут.

Септември отговори с далечен неточен удар на Панайот Пасков. Кристиян Николов от Левски също опита изстрел от дистанция, който не намери целта.

Слаб удар на Светослав Косаков не затрудни стража на Левски Иван Андонов. За гостите до края на полувремето Симеон Александов, Панайот Пасков и Стоян Стоичков отправиха удари, но бяха неточни.

През второто полувреме гостите опитаха да изравнят, до така и не намериха верния път към вратата на Левски. Домакините бяха стабилни в защита.

При статично положение за Септември удар на Мартин Стойчев бе спасен от вратаря на Левски. Стойчев имаше още една добра възможност, Евгений Илиев също бе спрян от стража на "сините".

Малко преди края при корнер за домакините Константин Айдарски стреля с глава, а вратарят а гостите Александър Михайлов улови.