България U19 загуби последния си мач в Турция

Viasport 19/11/2019 15:50

България U19 загуби с 1:2 от Турция U19 последния си мач от група 1 на европейските квалификации. Въпреки поражението нашият тим се класира за Елитния кръг квалификации през следващата година.

Отборът на Турция, който бе домакин на срещите в група 1, зае първо място. България е на втора позиция. И двата тима ще играят  в следващата фаза.

В другия мач в групата Армения и Черна гора завършиха 3:3.

В състава на България титуляр бе Мартин Минчев, който се присъедини към тима ни в Турция след ангажиментите си с младежкия национален отбор.

Срещата започна отлично за българския тим, който поведе още във втората минута. Филип Кръстев се разписа за 1:0.

В 10-ата минута домакините изравниха. Атакан Гюндюз вкара дузпа за 1:1. Наказателният удар бе отсъден на нарушение на Александър Ганчев срещу Таха Тунч.

В 28-ата минута Турция направи пълен обрат след гол на Вейсел Юнал.

Този резултат се запази до края.

---

България - Турция 1:2 (1:2)

1:0 Филип Кръстев (2), 1:1 Атакан Гюндюз (10-дузпа), 1:2 Вейсел Юнал (28)

България: Виктор Николов, Александър Ганчев, Александър Макрис (46-Денислав Ангелов), Християн Петров, Емануел Мирчев (88-Филип Колев), Александър Тодоров, Владимир Николов-капитан (78-Димитър Тонев), Филип Кръстев, Христо Радков (46-Йоан Бауренски), Мартин Минчев (90-Димитър Стоянов), Ивайло Иванов;
Резерви: Никола Виденов, Мартин Д. Петков, Асен Дончев;

Селекционер: Ангел Стойков;

Турция: Ерсин Дестаноглу, Керем Калафат, Ишик Арслан, Таха Тунч, Озан Коч (77-Хакан Йешил), Али Кол-капитан (90-Ердем Четинкая), Емре Йълдъз, Вейсел Юнал (90-Мухамет Арсланташ), Сюлейман Луш, Атакан Гюндюз, Аталай Йълдъръм (63- Илкай Ишлер);
Резерви: Мухамет Тепе, Ридван Йълмаз, Берк Акдемир, Мустафа Йозашар;
Селекционер: Ахмет Джейхан;

Главен съдия: Кжиштоф Якубик (Полша)
Помощници: Бартош Хайних (Полша) и Бенджамин Паж
Четвърти съдия: Жером Бризар (Франция)

Жълти картони: Владимир Николов, Мартин Минчев (България), Озан Коч (Турция)