U19: ЦСКА излъга Черно море, Ботев обърна Берое, Левски разби Септември (обзор, видео, снимки)

Viasport 23/11/2019 21:00

Шест мача от 13-и кръг в Елитната юношеска група до 19 години се играха в събота, 23 ноември.

ЦСКА спечели с минималното 1:0 домакинството си на Черно море и остава на върха в класирането. Левски разби Септември в столичното дерби с 5:0.

В Пловдив Ботев обърна Берое от 0:1 до 3:1.

Монтана победи като гост Верея, а Дунав се наложи в Русе над Пирин.

В най-резултатния мач Локомотив (Пловдив) вкара 9 гола на ОФК Янтра 2019.

Една среща ще се играе в неделя, 24 ноември, Славия - Лудогорец.

Вижте най-интересното от мачовете.

---

ОФК Янтра 2019 (Габрово) - Локомотив (Пловдив) 0:9 (0:4)

Петко Петков отбеляза първите два гола, а до края на първото полувреме се разписаха Николай Джелебов и Мирослав Христов.

През второто полувреме Николай Борисов отбеляза два гола, по веднъж вкараха Ангел Табаков, Сашо Лебанов и Мартин Гарабедян.

---

Верея – Монтана 1:3 (0:0)

Головете бяха отбелязани след почивката. Любомир Веселов даде преднина на Монтана в 48-ата минута. В 68-ата капитанът Никола Николов удвои аванса на гостите от дузпа.

В 80-ата минута играчите на Дилян Иванов получиха право да изпълнят още един наказателен удар. Румен Руменов бе точен от бялата точка и направи класическа преднината на Монтана. Четири минути преди края домакините върнаха един гол.

---

Ботев (Пловдив) – Берое 3:1 (0:1)

Берое поведе през първото полувреме, а след почивката Ботев направи пълен обрат. Никола Маринов откри за гостите в 20-ата минута.

Иван Василев изравни след удар с глава в 66-ата минута. В 82-ата Василев изведе Ботев напред в резултата. Иво Казаков оформи крайното 3:1 малко преди края на мача.

Снимка: botevplovdiv.bg

---

Дунав 2010 (Русе) - ОФК Пирин (Благоевград) 4:2 (3:0)

Симеон Иванов изведе Дунав напред в резултата в 16-ата минута. В 32-ата Константин Митев покачи на 2:0. Две минути преди почивката Албер Силвиев направи 3:0.

В началото на второто полувреме бе отсъдена дузпа за Пирин и гостите намалиха. В 70-ата минута Митко Русанов вкара четвъртия гол за домакините. Десет минути по-късно Пирин отбеляза вторo попадение за крайното 4:2.

---

Левски – Септември 5:0 (4:0)

Левски реши почти всичко в мача още до почивката, когато водеше с 4:0. През второто полувреме домакините добавиха още един гол на сметката си.

Попаденията вкараха Патрик-Габриел Галчев, който се разписа на два пъти, Айвън Ангелов и Ремзи Неджип, който също отбеляза два гола.

Видео и начална снимка: levski.bg

---

ЦСКА - Черно море 1:0 (0:0)

Срещата се игра на официалния терен на стадион "Българска армия".

Единственото попадение отбеляза Калоян Симеонов в 70-ата минута, когато вратарят на "моряците" изби топката след удар на Даниел Иванов, а Симеонов беше точен при добавката.

Гостите могат да съжаляват за резултата, но не и за играта си. Те създадоха много добри ситуации и не се притесниха от това, че играят на "Армията". Пропуски за Черно море направиха Радослав Златев, Денислав Ангелов, Павел Георгиев и Мартин Милушев. За варненци играха доста момчета от набор 2002.

Снимка: cska.bg