U15: Убедителни победи за Левски и ЦСКА, без голове на Лудогорец - Берое (обзор)

Viasport 23/11/2019 19:30

Седем мача от 14-и кръг в Елитната U15 се играха в събота, 23 ноември. Няма промяна в тройката. Левски записа 14-а поредна победа и е убедителен лидер. "Сините" спечелиха с 4:0 гостуването на Етър.

ЦСКА записа класическа победа срещу Черно море, а Ботев (Пловдив) взе минимален успех при визитата на Спартак 1919 в Плевен.

Двубоят в Разград между Лудогорец и Берое завърши без голове. Национал обърна Славия за 2:1.

Асти победи Добруджа с късен гол в Хасково. Локомотив (Пловдив) си тръгна с три точки от София след 3:0 срещу Витоша 13.

Една среща ще се играе в неделя, 24 ноември – Септември – Черноморец.

Вижте най-интересното от мачовете.

---

Национал – Славия 2:1 (2:1)

Головете бяха отбелязани през първото полувреме. Още в 3-ата минута Славия можеше да поведе, но Чунг Нгуен До пропусна сам срещу вратаря. "Белите" откриха в 10-ата минута. Самуил Стойнев преодоля няколко съперници и центрира, а Роберто Райчев бе точен за гостите.

Десет минути по-късно Национал изравни. Калоян Петков вкара за 1:1. В 25-ата минута капитанът на Национал Християн Атанасов се разписа от пряк свободен удар за 2:1.

Коректен мач, в който Славия имаше повече положения, но за пореден път "белите" не успяха да се възползват от ситуациите, които създават. Гостите направиха и принудителна смяна в 15-ата минута, когато Чунг напусна контузен терена.

Снимка: F/ФК Национал София / FC National Sofia

---

Лудогорец – Берое 0:0

Равностоен мач. Имаше атаки и към двете врати. Двата тима са съседи в класирането. Берое е четвърти с 27 точки, Лудогорец е пети с 26.

---

Асти (Хасково) – Добруджа 1:0 (0:0)

Втора победа за Асти в първенството срещу директен противник за оставане в групата. Тимът от Хасково е 15-и със 7 точки, докато Добруджа е последен без спечелена точка в първенството.

Срещата се игра на тежък терен на стадион "Хасково". Единственият гол падна пет минути преди края. Павел Кочев вкара попадението за Асти.

---

ЦСКА - Черно море 3:0 (2:0)

Срещата се игра на базата на "червените" в Панчарево.

В последните минути на първата част "армейците" отбелязаха два гола. Браян Стефков центрира от фаул, Кристиан Петров свали топката с глава, а Росен Маринов беше точен за 1:0. Второто попадение вкара Иван Нешков, който получи извеждащ пас от Георги Димитров.

В средата на втората част Георги Димитров се разписа след асистенция на Кристиан Георгиев.

Черно море също имаше своите шансове. При две от най-чистите ситуации за "моряците" Толга Мюрвет пропусна сам срещу вратаря на домакините.

---

Етър – Левски 0:4 (0:1)

Срещата се игра на изкуствения терен на спортно училище "Г. Живков".

Левски поведе през първото полувреме с гол на Петко Панайотов. След почивката Любомир Тодоров се отличи с хеттрик. Асистенциите за головете на Тодоров бяха на Антоан Стоянов, Симеон Василев и Костадин Калчев.

---

Спартак 1919 (Плевен) - Ботев (Пловдив) 0:1 (0:0)

Срещата се игра на много тежък терен, който затрудни и двата отбора.

Единственото попадение падна в началните минути на втората част и бе дело на голмайстора на ботевистите Мартин Драганов.

Въпреки загубата, домакините изиграха силен двубой и държаха интригата докрай. Мачът бе двуостър с положения и пред двете врати.

---

Витоша 13 - Локомотив (Пловдив) 0:3 (0:0)

И трите гола бяха отбелязани през второто полувреме.

Кристиан Орманов даде преднина на Локомотив. Атанас Янков удвои, а Томислав Петков оформи класическата победа за пловдивчани.

Снимка: lokomotivpd.com

Начална снимка: cska.bg