Категорична победа за Балкан U14 на старта на европейската лига

BGbasket.com 22/11/2019 13:20

Баскетболистите на Балкан U14 започнаха с категорична победа новия сезон в европейската младежка лига (ЕМБЛ). В първия си мач от надпреварата те се наложиха над Порше ББА от Германия с 82:49.

Ботевградчани поведоха от самото начало и нито веднъж не изпуснаха водачеството. Най-сериозното им предимство бе при стрелбата за две точки (56% срещу 31%) и откраднатите топки (22 срещу 11), тъй като те направиха далеч по-малко грешки от съперника си (20 срещу 35).

Следващият мач на Балкан е утре от 10:30 часа срещу Байерн Мюнхен.

Двубоят започна отлично за „зелените“, които изиграха много силна първа четвърт. Те се възползваха от грешките и пропуските на съперника си, като след десет минути игра поведоха с 24:3. Вторият период бе доста по-равностоен, а на почивката баскетболистите на Николай Пеев бяха напред с 42:17.

Малко след паузата разликата в полза на Балкан мина границата от 30 точки. Тимът поддържаше убедителна преднина, а преди последната част водеше със 70:41. В оставащото време резултатността спадна, но българският тим нямаше проблем да задържи аванса си и да спечели.

Най-резултатен за победителите бе Александър Гавалюгов с 25 точки. Виктор Груев отбеляза 19, с 12 е Велизар Георгиев, а 10 има Николай Нецов.