Балкан U14 отнесе Байерн Мюнхен

BGbasket.com 23/11/2019 12:00

Баскетболистите на Балкан U14 записаха още една убедителна победа в турнира от европейската младежка лига (ЕМБЛ), който се провежда в Будапеща. Във втория си мач от надпреварата българският тим се наложи над връстниците си от Байерн Мюнхен с 84:57. Много силен двубой за победителите изигра Александър Гавалюгов, който наниза 9 тройки и общо 44 точки в мача.

Баскетболистите на Николай Пеев поведоха от самото начало и нито веднъж не бяха в ролята на догонващи. Те загубиха борбата под коша (45 срещу 52), но имаха предимство при процента стрелба (40% срещу 32%) и направиха далеч по-малко грешки от съперника си (17 срещу 27).

По-късно днес Балкан ще изиграе още един мач – от 16:45 часа срещу Роса Радом.

„Зелените“ стартираха много добре срещата и дръпнаха с 15:2. Байерн обаче изигра силни финални минути на частта и в края й намали изоставането си на 10:19. През втория период тимът от Ботевград отново взе инициативата и на почивката водеха с най-голямата преднина в своя полза до момента - 43:21.

След паузата Балкан не позволяваше разликата да падне под 20 точки, а преди заключителната четвърт бе напред с 62:34. Последната част бе най-равностойна, но на практика крайният победител вече бе ясен.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за победителите със своите 44 точки. Силно се включи и Велизар Георгиев, който завърши с 12 точки, 13 борби и 6 асистенции. С 9 точки е Николай Нецов.