Три поред за Балкан U14 в европейската лига

BGbasket.com 23/11/2019 17:50

Баскетболистите на Балкан U14 записаха трета поредна победа на турнира от европейската младежка лига (ЕМБЛ), който се провежда в Будапеща. Тимът надви убедително и полския Роса Радом със 75:49 във втория си мач за деня.

„Зелените“ отбелязаха пет тройки срещу нито една за съперника, като имаха предимство и при стрелбата за две точки (47% срещу 37%). Те спечелиха борбата под коша (49 срещу 43), имаха по-малко грешки (21 срещу 31), а оттам и повече откраднати топки (20 срещу 11).

В последния си мач от надпреварата, който е утре, Балкан ще има за съперник УСК Прага.

Тимът от Ботевград започна много силно мача и още след десет минути игра дръпна с 24:8. Вторият период бе доста равностоен, а на почивката „зелените“ водеха с 41:21.

Малко след паузата баскетболистите на Николай Пеев отново взеха инициативата си. Те лимитираха съперника си едва до 7 точки през третата четвърт и преди решителните десет минути бяха напред с 67:28. Роса Радом стопи част от изоставането си в оставащото време, но на практика крайният победител отдавна бе ясен.

Александър Гавалюгов отново бе най-резултатен за победителите с 18 точки. Велизар Георгиев се отчете със 17 точки и 9 борби, а 13 точки добави Виктор Груев.