Лудогорец U18 елиминира Славия и е на 1/2-финал

Ваня Николова 27/11/2019 13:35

Лудогорец се класира за полуфиналите в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени през 2002 година, след като елиминира Славия.

В четвъртфинален мач реванш тимът от Разград с треньор Стефан Славов победи като гост "белите" с 2:0, първата среща завърши 0:0.

И двата гола бяха отбелязани през второто полувреме. Хидает Хюсеин откри резултата след корнер, а Даниел-Виктор Кънчев отбеляза второто попадение за гостите.

Още във втората минута Петър Георгиев от Лудогорец стреля към вратата на съперника от границата на наказателното поле, но вратарят на Славия Никола Виденов изби. Малко след това, при изпълнение на корнер, играчът на гостите Тодор Петров с глава прати топката в аут.

В 15-ата минута Славия бе близо до попадение. След ъглов удар капитанът  Мартин Атанасов стреля с глава, като топката докосна гредата и излезе в аут.

През второто полувреме Лудогорец взе превес. В 65-ата минута, отново след корнер, играчите на Славия изпуснаха Хидает Хюсеин, който изведе разградчани напред в резултата след удар с глава.

Последваха две много добри ситуации за домакините. Удар на Мартин Атанасов бе отразен от вратаря на Лудогорец Дамян Христов, а след това далечен изстрел на Хари Денков също бе спасен от стража на гостите.

В 78-ата минута Лудогорец сложи точка на спора с втори гол. След флангова атака Георги Николов центрира отляво, а Даниел-Виктор Кънчев с удар с глава удвои аванса на своя тим.

Малко по-късно Петър Георгиев прати топката във вратата на Славия, но голът не беше зачетен поради засада.

В последните секунди голмайсторът Кънчев удари греда от пряк свободен удар.