Септември U18 отстрани Ботев, "канарчетата"скочиха на съдията

Ваня Николова 27/11/2019 18:15

Септември ще играе на полуфиналите в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, набор 2002.

В драматичен четвъртфинален мач реванш столичани елиминираха Ботев (Пловдив). Срещата, играна на стадиона в "Драгалевци", завърши 2:2. Така с общ резултат 5:5 и повече голове на чужд терен Септември се класира за следващата фаза на турнира.

Двубоят предложи четири гола, две дузпи, два червени картона, положения и пред двете врати, много емоции, драматични моменти и … претенции към съдиите.

В началните минути Ботев можеше да поведе в резултата. "Канарчетата" изпълниха последователно 4 корнера, а при последния Иво Казаков бе оставен сам, стреля с глава, но в гредата.

В 8-ата минута Септември откри. Капитанът на домакините Мартин Тодоров засече подаване на Кристиан Тасков за 1:0.

Последваха положения и удари и към двете врати, които не затрудниха вратарите.

В 44-ата минута Кристиан Тасков от Септември опита да прехвърли стража на Ботев Милко Баданов, който не позволи това да се случи. Ботев отговори с удар на Слави Шопов. До почивката двата тима си размениха още по едно положение.

Пловдивчани започнаха настървено втората част. В 50-ата минута Иво Казаков пропусна чиста ситуация, останал сам срещу Вуцов, стреляйки в тялото на вратаря. В 54-ата минута Ботев изравни. Атанас Стоименов направи 1:1 с удар от около 20 метра.

Минута по-късно голмайсторът за гостите Стоименов получи втори жълт картон и бе изгонен.

Домакините имаха много добра възможност за втори гол, когато Мартин Тодоров изведе Кристиан Тасков сам срещу Баданов. Вратарят на Ботев с блестяща намеса изби в корнер.

В 67-ата минута Слави Шопов стреля от пряк свободен удар, а Вуцов улови. Малко след това вратарят на Септември се намеси решително при изстрел на Петър Итов и изби с крак.

В 71-ата минута главният съдия отсъди дузпа за Септември за нарушение срещу Кристиан Тасков. Решението на рефера предизвика бурното недоволство на гостите, които определениха дузпата като "изключително скандална и несъществуваща". Александър Виденов бе точен от бялата точка за 2:1.

До края и двата тима имаха ситуации. В последната минута на продължението реферът отсъди дузпа за Ботев за нарушение срещу Иво Казаков, като защитникът на Септември Калоян Костов получи жълт картон.

Ударът на Казаков бе отразен от Вуцов, а при добавката Атанас Чернев изравни 2:2.

Последва спречкване между състезатели, в което Костов от домакините получи втори жълт картон и бе изгонен.

Веднага след подновяването на играта, бе даден последният съдийски сигнал.

След края на мача от лагера на гостите бяха категорични, че съдията "е ощетил по брутален начин Ботев".

---

Септември – Ботев (Пловдив) 2:2 (1:0)

1:0 Мартин Тодоров (6), 1:1 Атанас Стоименов (54), 2:1 Александър Виденов (71-дузпа), 2:2 Атанас Чернев (90)

Септември: Светослав Вуцов, Николай Стойчев, Калоян Костов, Мирослав Делков, Мартин Филипов, Васил Бакалов, Александър Виденов (Мерджан Фикри), Георги Доканин (Панайот Пасков), Симеон Александров (Кристиан Костадинов), Мартин Тодоров-капитан (Георги Тафраджиев), Кристиан Тасков;

Треньор: Иван Гешев;

Ботев (Пловдив): Милко Баданов, Атанас Чернев, Станислав Работов, Венцислав Богданов, Мартин Русев (Пламен Цончев), Петър Итов, Иво Казаков, Георги Господинов, Георги Трифонов, Атанас Стоименов, Станислав Шопов-капитан;

Треньори: Димитър Пашев и Петър Пенчев;

Главен съдия: Иво Андреев;

Помощници: Марин Бонев и Георги Иванов;

Делегат на БФС: Благой Благоев;

Жълти картони: Васил Бакалов, Мирослав Делков, Александър Виденов, Панайот Пасков (Септември), Атанас Стоименов, Мартин Русев, Милко Баданов (Ботев);

Червени картони: Атанас Стоименов, Ботев (55), Калоян Костов, Септември (90)