Победа със 77 точки разлика за Балкан U15 на старта на европейската лига

BGbasket.com 29/11/2019 11:30

Баскетболистите на Балкан U15 започнаха с категорична победа участието си на турнира от европейската младежка лига (ЕМБЛ) в Словакия. На старта на надпреварата тимът надви унгарския Шопрон Шпортишкола със 127:50, след като контролираше събитията на терена през целия мач.

Символичните домакини в срещата имаха предимство по всички показатели. Те отбелязаха 10 тройки срещу само 1 за съперника, а общият им процент при стрелбата бе 52 срещу 33. Балкан доминираше в подкошието, където овладя 49 борби срещу 37 за съперника, направи повече асистенции (25 срещу 9), по-малко грешки (13 срещу 46), а оттам и открадна повече топки (29 срещу 5).

По-късно днес съставът на Николай Пеев ще играе с Академия Баскет Фиденца.

„Зелените“ взеха инициативата още в началото на срещата и след десет минути игра вече имаха убедителна преднина при 23:11. Унгарският тим правеше твърде много грешки, от които Балкан се възползва и на почивката отборът от Ботевград бе напред с 50:25.

След паузата стрелбата на българския тим потръгна и разликата в негова полза не спираше да расте. Баскетболистите на Николай Пеев нанизаха впечатляващите 45 точки само за третата четвърт, а след края й водеха с 95:42. Последната част стартира със серия от 16:0 в тяхна полза, като в оставащото време те не намалиха оборотите и спечелиха още по-убедително.

Нито един от състава не „зелените“ не игра повече от 21-22 минути, а най-резултатни за успеха с по 21 точки бяха Павлин Иванов и Денис Петков с по 21 точки. Даниел Йорданов отбеляза 17, 15 има Александър Гавалюгов, с 13 е Велизар Георгиев, а 11 добави Стефан Михайлов.