Втора победа за Балкан U15 в Словакия

BGbasket.com 29/11/2019 20:20

Баскетболистите на Балкан U15 спечелиха и втория си мач от турнира в европейската младежка лига (ЕМБЛ), който се провежда в Словакия. След като по-рано днес ботевградчани надвиха убедително унгарския Шопрони Шпортишкола, тази вечер те надделяха и над италианския Академия Баскет Фиденца с 84:56.

Българският тим загуби борбата под коша (39 срещу 55), но компенсира с отличен мерник при стрелбата от далечно разстояние (14 тройки срещу 1 за съперника) и с по-малко грешки (10 срещу 28).

Отборът от Ботевград имаше и специална подкрепа в залата в Левице, като на трибуните в българската агитка бе и бившият баскетболист от мъжкия отбор на Балкан Амин Хот.

Снимка на Balkan Botevgrad.

В следващия си мач баскетболистите на Николай Пеев ще се изправят срещу друг италиански тим – Варезе. Двубоят е в събота.

„Зелените“ поведоха с няколко точки в началните минути. Те правеха по-малко грешки от съперника си, но отстъпваха в подкошието и в края на първата част Академия Баскет Фиденца изравни за 14:14. През втория период Балкан отново започна да трупа разлика и на почивката вече имаше двуцифрен аванс при 34:24.

След паузата преднината на ботевградския тим достигна 17 точки, а преди заключителната четвърт той водеше с 57:43. След равностойни начални минути на последната част, в края „зелените“ отново взеха инициативата и направиха успеха си още по-изразителен.

Над всички за победителите бе Денис Петков с 27 точки (пет тройки). Александър Гавалюгов отбеляза 18 точки, с 16 е Павлин Иванов, а 11 има Стефан Михайлов.