U19: Изразителни победи за Черно море, ЦСКА, Лудогорец и Ботев (обзор)

Viasport 30/11/2019 17:35

Шест мача от 14-и кръг в Елитната юношеска група до 19 години се играха на 30 ноември.

Черно море записа най-резултатната си победа в първенството, след като се наложи с 9:1 срещу Царско село. ЦСКА и Лудогорец също се поздравиха с изразителни победи. "Червените" надвиха Дунав с 6:1, а тимът от Разград надигра Верея с 5:1.

Ботев (Пловдив) победи с 4:0 като гост Септември.

Славия спечели гостуването си на Пирин с 2:1, а Берое записа същия резултат срещу ОФК Янтра 2019.

Последният мач от кръга, Монтана – Левски, е в неделя, 1 декември.

Вижте най-интересното от срещите.

---

Берое - ОФК Янтра 2019 (Габрово) 2:1 (0:0)

Първата част завърши без голове, но с няколко добри положения пред вратата на гостите. Минута след подновяване на играта "зелените" откриха чрез Никола Маринов, който овладя избита след корнер топка и я прати в мрежата с хубав удар от границата на наказателното поле.

Малко след това ОФК Янтра 2019 изравни след контраатака. Цветомир Станев се възползва от неразбирателство в отбраната и прати топката в мрежата – 1:1.

Берое продължи да притиска съперника и отново излезе напред в резултата. След добра атака в 58-ата минута топката попадна в Бранислав Ботев, който реализира с плътен удар – 2:1. До края на срещата играта бе предимно в половината на гостите, които имаха шанс да изравнят отново след контраатака. Берое имаше повече положения, а на три пъти гредата спаси тима от Габрово.

---

ЦСКА - Дунав 2010 (Русе) 6:1 (5:0)

Срещата се игра на терена на ВТУ "Т. Каблешков".

ЦСКА си осигури солиден аванс от 5:0 още до почивката, а през второто  полувреме вкара още един гол.

Попаденията за "армейците" отбелязаха Андрей Йорданов, Христо Панчев от дузпа, Емил Ценов, Кристиян Атанасов, Даниел Иванов и Мартин Смоленски.

Гостите върнаха един гол за 5:1. Точен беше Симеон Дочев. Въпреки голямата загуба, Дунав също имаше своите добри ситуации. През първата част пропуски за русенци направиха Митко Русанов, Кристиан Върбанов. Пред Симеон Дочев и Симеон Иванов също се откриха положения, не те не се възползваха. Трима играчи от Дунав остават в София в групата на мъжкия тим за мача с Витоша Бистрица от Първа лига – Кристиан Върбанов, Митко Русанов, който миналата седмица направи дебют за първия отбор, и Симеон Иванов.

---

Септември - Ботев (Пловдив) 0:4 (0:2)

Срещата се игра на стадиона в Герман.

Гостите отбелязаха по два гола в двете полувремена. Иво Казаков откри, а Георги Трифонов удвои преднината на Ботев.

През второто полувреме Георги Трифонов се разписа за 3:0. Четвъртият гол бе дело на Димитър Пройчев.

---

ОФК Пирин (Благоевград) – Славия 1:2 (0:0)

Мачът се игра на много тежък терен на стадиона в село Рилци.

Головете паднаха след почивката. Красимир Панчев откри за "белите", а Филип Кръстев удвои аванса на Славия. Димитър Стоянов пропусна да запише името си сред голмайсторите за гостите.

В добавеното време Пирин намали. Точен от дузпа беше Методи Малашевски.

---

Лудогорец – Верея 5:1 (1:0)

През първото полувреме Лудогорец отбеляза едно попадение, дело на Преслав Петков в 24-ата минута.

През втората част "орлите" вдигнаха оборотите и реализираха 4 гола. В 56-ата минута Мартин Русков вкара за 2:0. В 68-ата Валентин Цветанов направи преднината класическа, а 7 минути по-късно Георги Бабалиев покачи на 4:0.

Гостите върнаха едно попадение в 82-ата минута чрез Божидар Христов, а крайното 5:1 оформи Георги Маджаров в 87-ата минута.

---

Черно море - Царско село 9:1 (5:0)

С хеттрик за Черно море се отличи Светослав Николов, по две попадения отбелязаха Денислав Ангелов и Радослав Златев, по веднъж се разписаха Даниел Стоянов и Павел Георгиев.

При 8:0 Царско село върна един гол. Точен от дузпа беше Тома Ушагелов.

Снимка: beroe.bg