Първо поражение за Балкан U15 в европейската лига

BGbasket.com 30/11/2019 15:25

Баскетболистите на Балкан U15 претърпяха първо поражение на турнира от европейската младежка лига (ЕМБЛ), който се провежда в Словакия. В днешния си мач тимът отстъпи на италианския Варезе с 53:81 след по-слабо първо полувреме.

Повечето показатели на двата тима бяха сходни, но голямата разлика дойде в подкошието, където баскетболистите на Николай Пеев овладяха 37 борби срещу 64 за съперника си.

След този двубой Балкан е с баланс 2-1, а в последния си мач утре ще играе с Байерн Мюнхен.

След равностойни начални минути Варезе взе инициативата и след първата част поведе със 17:8. Италианският тим изигра много силна втора четвърт, след която имаше солиден аванс при 39:18. След паузата играта бе доста равностойна, но съперникът на „зелените“ не позволяваше разликата да падне под 19-20 точки.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за Балкан с 12 точки, 10 има Денис Петков.