U19: ЦСКА ще зимува на върха, без голове на дербито Левски – Лудогорец (обзор, видео)

Viasport 08/12/2019 11:25

Шест мача от последния есенен кръг в Елитната юношеска група до 19 години се играха в събота, 7 декември.

ЦСКА спечели столичното дерби със Славия с 4:2 и ще зимува на върха в класирането. "Червените" са и с мач по-малко. В четвъртък, 12 декември, "армейците" приемат Лудогорец в отложен двубой от 11-и кръг. Срещата е от 14:30 ч. и ще се играе на базата в Панчарево.

Дербито между Левски и Лудогорец, което се игра на "Герена", завърши 0:0.

Локомотив (Пловдив) взе гостуването си на Царско село с 2:1. Септември беше убедителен при визитата си на ОФК Янтра 2019 като вкара шест гола в Габрово.

Категоричен успех като гост записа и Пирин (Благоевград) – 4:0 срещу Верея.

В Русе Черно море се наложи над домакина Дунав с 3:1.

Последният мач от кръга  – Ботев (Пловдив) – Монтана, е в неделя, 8 декември.

Вижте най-интересното от срещите.

---

Царско село - Локомотив (Пловдив) 1:2 (0:2)

Мачът се игра на Националната футболна база в "Бояна". Гостите пристигнаха в последния момент за мача, тъй като попаднаха в голямо задръстване заради катастрофа на АМ "Тракия" и трябваше да минават по обиколни пътища, за да стигнат навреме за срещата.

През първото полувреме играчите на Васил Гърков вкараха два гола. И двете попадения бяха дело на Николай Джелебов.

След почивката домакините върнаха един гол.

---

Верея - ОФК Пирин (Благоевград) 0:4 (0:3)

Мач между последния и предпоследния тим в класирането, директен сблъсък за оставане. Пирин взе солиден аванс от три гола още до почивката, а през второто полувреме добави още един.

Мариян Вангелов откри резултата в 4-ата минута, а в 8-ата Асен Либяховски удвои. В 41-ата минута Мариян Вангелов се разписа за втори път в мача.

В 55-ата минута Иван Тасев оформи крайния резултат. Пирин можеше да запише още по-изразителна победа, но удари две греди, направи и няколко пропуска от чисти позиции.

Верея остава на последното 15-о място само с една точки, Пирин е 14-и с осем.

---

ОФК Янтра 2019 (Габрово) - Септември  0:6 (0:4)

Мачът се игра при трудни условия, имаше и сняг по терена. Септември отбеляза четири гола през първото полувреме и още два след почивката.

По два пъти се разписаха Кристиан Тасков и Мартин Тодоров.

Георги Доканин добави едно попадение, а Кристиян Костадинов оформи крайния резултат от дузпа.

---

Славия – ЦСКА 2:4 (1:3)

Хубав мач с положения и пред двете врати. С победата "червените" запазиха лидерската позиция в първенството, като след равенството между Левски и Лудогорец увеличиха аванса си пред втория на 4 точки.

ЦСКА поведе още в 3-ата минута. След удар на Мартин Смоленски, топката бе избита от вратаря на Славия, а Андрей Йорданов с глава откри резултата. В 26-ата минута "белите" изравниха. Точен беше Филип Кръстев.

Домакините имаха и други добри ситуации. Срещата бе наблюдавана на живо от президента на Славия Венцеслав Стефанов.

Четири минути по-късно Асен Дончев с удар от дистанция отново изведе ЦСКА напред в резултата.

В 35-ата минута Андрей Йорданов вкара третото попадение за "армейците" след многоходова атака и удар по земя.

В 52-ата минута домакините отбелязаха втори гол, дело на Красимир Панчев.

В 84-ата минута ЦСКА сложи точка на спора. Росен Петров овладя дълга топка след неразбирателство в отбраната на "белите" и на празна врата вкара четвъртото попадение за "червените".

---

Левски - Лудогорец 0:0

Без голове в дербито на "Герена". Левски ще зимува на второ място с 32 точки, с 4 по-малко от ЦСКА. Лудогорец е с 27 точки и мач по-малко. Същият точков актив имат и отборите на Черно море, Славия и Берое.

Играчите на Левски излязоха с фланелки, на които пишеше "Благодарим Ви, тренер! Обичаме Ви!" За треньора на Левски U19 Йордан Петков това бе последен мач, начело на тима.

Вижте видео репортаж от мача.

---

Дунав 2010 (Русе) - Черно море 1:3 (1:2)

Черно море поведе от дузпа, реализирана от Даниел Стоянов. Паоло Пасков удвои аванса на гостите. "Моряците" пропуснаха добри ситуации на Радослав Златев, Мартин Милушев, като Златев удари и греда. Малко преди почивката Дунав върна един гол чрез Митко Русанов.

В състава на Черно море не бяха Велислав Василев и Денислав Ангелов, които бяха в групата на мъжкия отбор за гостуването на Лудогорец в Първа лига (1:1).

След почивката Светослав Николов отбеляза третото попадение за Черно море. През второто полувреме гостите имаха и други положения, удариха още една греда чрез Николов.

Десетина минути преди края на мача Дунав получи право да изпълни дузпа. Вратарят на "моряците" Стефан Петков отрази удара от бялата точка на Кристиан Върбанов.

Снимка: архив