Монтана (2011) спечели второто издание на турнира в памет на Сашо Ангелов

Viasport 08/12/2019 14:35

Отборът на Монтана, набор 2011, спечели второто издание на детския турнир по Футбол 5 в памет на защитника на Ботев (Враца) Сашо Ангелов. Надпреварата се проведе в спортната зала на ППМГ "Акад. Иван Ценов" и в него взеха участие още Локомотив (Мездра), Пегас (Видин), клуб Звездичка и четири формации на домакините.

След оспорвани срещи малките монтанци стигнаха до финала, където се наложиха с 3:2 над първия тим на Ботев след изпълнение на дузпи, 2:2 в редовното време.На трето място остана отборът на Локомотив, четвърти е миналогодишният победител Пегас.

Призьорите бяха наградени от кмета на Враца Калин Каменов. „Благодаря на всички, които участваха в турнира, посветен на легендата Сашо Ангелов. Вярвам, че с подкрепата на вашите треньори и родителите ви, ще продължавате да се развивате и да ставате още по-добри“, заяви при закриването врачанският градоначалник.

Треньор на Монтана е Юлиян Райчев, помагат му Йордан Тодоров-Паро и Николай Михайлов. За отбора това е трета купа от началото на годината, след като монтанските малчугани спечелиха турнир „Южно Черно море“ в Обзор и този в „Прециз“. В основата на триумфа във Враца бяха: Алекс Нейков, Валерио Иванов, Вилиян Андреев, Денис Мариянов, Едислав Иванов, Иван Иванов, Ивайло Иванов, Ивелин Ненов, Кристиян Иларионов, Кристиян Нончев, Николай Божидаров, Никола Пемперски, Теодор Сотиров.

Източник: chervenkarton.com