Берое (2011) с трета поредна купа за 2019 г.

Viasport 08/12/2019 19:05

Отборът на Берое (2011) продължава блестящото си представяне през 2019 г. Малките таланти от aкадемията на старозагорци спечелиха трета поредна купа от месец август насам, след като триумфираха на турнира „Кронос Къп”, който се проведе в Пловдив.

В предварителната си група децата, водени от наставника Трифон Панев, записаха три победи – срещу Хебър (Пазарджик) с 8:2, Шипка Старс със 7:0 и Локомотив (Пловдив) с 4:1 и равенство 2:2 с тима на Барса БГ. Така тимът зае първото място и попадна в златния поток за разпределение на местата от 1 до 5-о в крайното подреждане. Там Берое (2011) постигна нови 3 победи – срещу Ботев (Пловдив) с 3:2, Барса БГ с 4:1 и Арда (Кърджали) с 3:0.

Единственият тим, който успя да постигне успех срещу старозагорци, бе Кронос (Пловдив), който се наложи с 3:2.  Освен с купата за първото място, Берое си тръгна от Пловдив и с индивидуалната награда за голмайстор на турнира, връчена на Габи Василев.

В края на август малките таланти от aкадемията на Берое спечелиха турнира „Евима Къп” в Банско, а в края на октомври и надпреварата „Чанаккале” в Турция.

„Изключително съм доволен от децата. В рамките на три месеца спечелихме три турнира в три различни формата - Футбол 5, Футбол 8 и Футбол 7. Освен от резултатите, още по-доволен съм от играта и представянето им, защото всяка една победа се постига с футболни аргументи и много труд”, коментира след спечелването на трофея в Пловдив наставникът на Берое (2011) Трифон Панев.

В края на следващата седмица тимът ще вземе участие в турнира в памет на Иван Вуцов, който ще се проведе в Габрово. В надпреварата, която стартира на 13 декември и ще бъде във формат Футбол 6, Берое ще бъде в група с отборите на Ботев (Враца), Янтра (Габрово), Етър и Левски.