U19: Без победител в дербито ЦСКА - Лудогорец

Ваня Николова 12/12/2019 18:20

ЦСКА и Лудогорец завършиха 1:1 в отложен мач от 11-и кръг на Елитната юношеска група до 19 години. "Червените" ще зимуват на върха в класирането с 37 точки, с пет повече от втория Левски. Трети е Ботев (Пловдив) с 31 точки, Лудогорец е на четвърто място с 28 т.

Мачът се игра на терен 1 на базата на ЦСКА в Панчарево пред погледа на старши треньора на първия отбор на "армейците" Милош Крушчич и спортния директор на клуба Кристиано Джарета.

През второто полувреме бе включено осветлението на терена.

През първата част в рамките на две минути двата тима си размениха по един гол. В 14-ата минута Лудогорец поведе, като след удар на Алекс Ганчев, Християн Петров от състава на домакините си отбеляза автогол. В ответната атака ЦСКА изравни. Асен Дончев се разписа за 1:1 след асистенция на Мартин Смоленски.

Срещата бе оспорвана и равностойна като до почивката и двата тима имаха ситуации.

През второто полувреме темпото на игра спадна, а най-доброто положение пропусна Даниел Иванов от ЦСКА в 65-ата минута, когато от добра позиция в наказателното поле стреля над вратата на съперника.