Балкан U14 завърши втори в Самоков, другите ни отбори са 5-и и 6-и

BGbasket.com 15/12/2019 16:00

Балкан загуби драматично във финала на международния турнир за момчета U14 в Самоков, след като отстъпи на Партизан с 48:50.

Балкан изоставаше през целия мач, но се бори докрай като свали до 2 точки пасив в края, но не успя да направи обрат.

Така ботевградчани завършват надпреварата с три победи - над Цървена звездаДан Дачиян и Академик Бултекс 99 и едно поражение във финала от силния сръбски тим на Партизан.

На турнира участваха общо 8 отбора като мачовете се играеха на 4 части по 8 минути. Всички участници получиха купи и специали подаръци от организаторите.

Трето място спечели румънския Дан Дачиян, а четвърти остана македонският Вардар от Скопие.

Другите два български участника Академик Бултекс 99 и Рилски спортист се наредиха съответно пети и шести.