Звезди 94 с бронз на турнира Иван Николов за 25-годишнината на клуба

BGvolleyball.com 19/12/2019 17:05

Отборът на Звезди 94 спечели бронзовите отличия в XXIII издание на девически турнир по волейбол "Иван Николов", който този сезон е за прекадетки (състезателки, родени 2004/2005 година).

Така волейболистките, водени от Кристиян Илиев, ознаменуваха с медал 25-годишния юбилей на клуба, който е през тази година. Самият треньор Илиев  прави успешен дебют в утвърденото състезание, след като пое тима от началото на този сезон.

В малкия финал на коледната надпревара, която се провежда в залата на 81 СУ "Виктор Юго", представителките на Звезди надиграха ЦСКА с 3:2 (25:16, 18:25, 19:25, 25:19, 15:8 ). Тимът на ЦСКА е водач в класирането след есенния полусезон в София при прекадетките.

Залата на 81 СУ се препълни с публика за двубоя, като над 120 приятели, родители и специалисти наблюдаваха мача, подкрепяйки и двата отбора. Двубоят противопостави два равностойни тима, като имаше много обрати и интрига докрай, а излъчването на крайния победител продължи повече след от 2 часа борба.

Това бе втора петгеймова битка между двата тима в турнира, като за втори път "звездите" налагат волята си, след победата им над "червените" в груповата фаза на турнира.

Волейболистките на ЦСКА поведоха с 2:1 гейма, но не съумяха да запазят предимството си и за затворят гейма в своя полза. В четвъртата част  домакините намериха сили за обрат, като поведоха с 19:15, но ЦСКА изравни. В този важен момент сервисът на домакините се оказа решаващ, като след два поредни аса "звездите" взеха превес, а грешка на "червените" увеличи преднината им и те поведоха с 23:20. Това бе преломен момент, "звездите" спечелиха гейма и се върнаха в играта.

В петата решителна част "звездите" продължиха тази възходяща линия. Те започнаха с 2:0, отново след силен сервис, продължиха да натискат и въпреки съпротивата на "армейките", успяха да запазят стабилност и наложиха волята си, а с това спечелиха победата и бронзовите медали.

Въпреки загубата волейболистките на ЦСКА поднесоха страхотна изненада на своята треньорка Стела Орлова, която също прави дебют в турнира.

Състезателките зарадваха Орлова с много подаръци и цветя, като и пожелаха весели коледни и новогодишни празници.