Волейболистките на Левски спечелиха коледния турнир Иван Николов U15

Viasport 19/12/2019 20:20

Левски спечели XXIII издание на традиционния коледен турнир по волейбол в девическото направление за купа Иван Николов, който се проведе в залата на 81 СУ „Виктор Юго“ в София с участието на осем отбора от столицата, и който бе за предатетки (състезателки, родени 2004/2005 година).

Във финалния двубой от надпреварата, представителките на „сините“ надиграха ЦПВК (Централен полицейски волейболен клуб) с 3:2  (25:11, 16:25, 24:26, 25:23, 15:9) пред пълна зала и повече от 250 приятели на волейбола, които подкрепяха двата тима. С това Левски взе реванш от ЦПВК за загубата, която претърпя в груповата фаза на турнира. Купата е триумфира в турнира за втори пореден триумф за клуба, след като през 2018 година Левски спечели трофея, но за по-горната възраст – кадетки. ЦПВК пък отбелязва първи финал в състезанието в своята история и завършва със сребърните медали.

Двубоят бе изключително динамичен и оспорва, като премина през множество обрати. Левскарките започнаха много силно, като в първия гейм поведоха с 6:0 и 12:3, като го спечелиха безпрепятствено. Волейболистките на ЦПВК обаче не се предадоха и се вдигнаха на щурм, като спечелиха следващите две части. Последваха нови силни минути за състезателките на Левски, които спечелиха четвъртата част и се върнаха в играта.

В петата решителна част „сините“ бяха по-напористия тим. Те започнаха ударно с 4:0 в своя полза след силен сервис. Това бе и бе главното им оръжие, като тимът на Левски съумя да запази преднината си, диктуваше играта докрай и се поздрави с крайната победа и златните медали в турнира.

Бронзовите отличия са за волейболистките на Звезди 94, които надиграха отново след драма ЦСКА с 3:2 гейма.