Силен старт на 2020 за БУБА и Левски при юношите U19

Мария Мицова 11/01/2020 16:10

Силно стартира новата година за юношите U19 БУБА Баскетбол и Левски.

Шампионите се наложиха резонно над Ахил със 72:40, макар да влязоха бавно в мача и за загубиха първата четвърт. До почивката те наваксаха изоставането си и дръпнаха, а през второто полувреме ограничиха съперника до само 15 точки общо.

Лъчезар Тошков отбеляза 17, Даниел Кунторов 14 за БУБА, Алек Делев вкара 18 за Ахил.

Дербито на този девети кръг изобщо не се случи, като Левски разгроми ЦСКА със 77:46, като разликата стигна до 35 точки.

"Сините" водиха до последната минута, увеличавайки почти до края преднината си, с хубав и бърз баскетбол.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА

Иван Павлов наниза 22 точки, Виктор Германов добави 15, но всички момчета на Левски дадоха сериозен принос за победата.

Емилиян Грудов завърши с 11, Димитър Генов с 10 за ЦСКА, като армейците бяха без капитана си Виктор Маргаритов, а и без Кристиян Икономов им се налага да играят много мачове без титулярните си плеймейкъри.

В неделя в Правец е сблъсъкът между Академик София и Спортни таланти. Мачът между Рилски спортист и Шампион 2006 бе отложен.