Юноша донесе успех на Берое в първата контрола в Турция

Viasport 18/01/2020 19:50

Юношата Мартин Маринов донесе победата на Берое в първата контролна среща на мъжкия тим в подготвителния период. На един от терените в Спортен комплекс "Кая" в Белек "зелено-белите" се наложиха с 2:1 над румънския Ботошани.

Мартин Маринов се разписа в 52-ата минута, преди това за Берое вкара Мартин Камбуров. Голмайсторът на старозагорци изравни в 26-ата, след като най-напред румънският тим откри резултата в 20-ата минута.

Общо трима юноши взеха участие в двубоя - Никола Маринов, Стоян Иванов и Мартин Маринов. Като титуляр от първата минута започна Никола Маринов. Той остана на терена общо 60 минути след като на почивката Димитър Димитров първоначално го замени, а в 65-ата минута го върна в игра вместо Рубен Бриджидо. В 80-aта обаче юношата отново бе заменен и напусна терена накуцвайки.

Стоян Иванов и Мартин Маринов се появиха в игра след паузата, а седем минути по-късно вторият се превърна и в автор на победното попадение за старозагорци. Маринов бе изведен чудесно в наказателното поле от Рубен Бриджидо и хладнокръвно прониза вратата на съперника. Това бе неговото първо попадение с екипа на мъжкия тим. Нападателят записа дебют за "зелено-белите" в мача с Витоша (Бистрица) през март 2019. Никола Маринов пък за първи път попадна в титулярния състав след двете си добри включвания като резерва в края на есенния полусезон. За Стоян Иванов това бяха първи минути с екипа на Берое след престоя му в Спартак (Варна) през есента.